Materiał Partnera

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech dzięki stomatologii estetycznej

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech dzięki stomatologii estetycznej

Uśmiech jest wizytówką człowieka, a zadbane zęby postrzegane są przez innych pozytywnie, co dodaje ich właścicielowi pewności siebie. Odpowiedni, śnieżnobiały odcień można jednak uzyskać wyłącznie dzięki wizytom w renomowanym gabinecie stomatologicznym, który przeprowadzi zabiegi poprawiające wygląd uzębienia. Co dokładnie realizują specjaliści w ramach stomatologii estetycznej?

Biel nieskazitelna

Jedną z najważniejszych cech zdrowego uśmiechu jest jego śnieżnobiały odcień. Uzyskanie takiej barwy może być jednak niemożliwe nawet przy regularnym szczotkowaniu zębów. Warto w takim wypadku zdecydować się na usługi świadczone przez renomowane gabinety dentystyczne w ramach stomatologii estetycznej. Należy do nich wybielanie, które obecnie realizuje się za pomocą specjalistycznej lampy lub nakładek. Pierwsza metoda pozwala na uzyskanie efektów tuż po zrealizowanym zabiegu, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla niecierpliwych pacjentów oczekujących natychmiastowych zmian. Nakładki z kolei polecane są osobom mogącym kontynuować wybielanie w domowych warunkach. Specjalnie przygotowany odcisk zgryzu pacjenta daje możliwość stworzenia idealnie dopasowanych nakładek dla pacjenta, które następnie aplikuje się wraz z żelem wybielającym. Odpowiednią metodę wybielania zaproponuje gabinet stomatologiczny Ewa-Dent, który od wielu lat świadczy usługi z zakresu stomatologii estetycznej i nie tylko. Zespół profesjonalistów zadba także o właściwą czystość uzębienia – za pomocą jakich zabiegów można ją uzyskać?Zdrowe zęby to czyste zęby

Właściwe oczyszczenie zębów trudno uzyskać za pomocą konwencjonalnej szczoteczki. W tym celu należy wykonać tzw. piaskowanie, czyli wyrzucanie drobinek piasku dentystycznego na zęby. Czynność ta realizowana jest dzięki profesjonalnym urządzeniom umożliwiającym działanie pod odpowiednim ciśnieniem. Metoda ta oferowana przez renomowane gabinety stomatologiczne pozwala usunąć kamień nazębny czy przebarwienia powstałe np. w wyniku picia kawy, wina czy palenia papierosów. Tego typu problemy w połączeniu z nieestetycznym kształtem czy powstającym ubytkiem zęba wyeliminować można także za pomocą licówek. Wykonane z porcelany lub innego materiału cienkie płatki nakłada się na powierzchnię zęba, dzięki czemu w prosty i skuteczny sposób można zmienić jego kształt i kolor. W ramach stomatologii estetycznej wykonywanych jest zatem wiele zabiegów, dzięki którym można zapewnić sobie śnieżnobiały, zdrowy uśmiech. Warto jednak w tym celu wybrać renomowany gabinet dentystyczny, w którym doświadczony zespół zadba o dopasowanie najlepszej metody poprawienia jakości uśmiechu.

Opracowanie:
Łazy, Kościuszki 46
tel. 32 671 99 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz