Artykuł sponsorowany

Śmierć bliskiej osoby – jak przygotować pogrzeb?

Śmierć bliskiej osoby – jak przygotować pogrzeb?

Śmierć kogoś bliskiego jest niezwykle trudnym, smutnym doświadczeniem. W spokojnym przeżywaniu żałoby przeszkadzają formalności, których trzeba dopełnić przed pogrzebem. Jeśli zależy nam na tym, by organizacja pochówku przebiegała sprawnie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Pierwsze chwile

Chwila po śmierci kogoś bliskiego zawsze jest trudna. Nie możemy jednak pozwolić, by emocje nad nami zapanowały – niestety, śmierć każdego człowieka wymaga od jego bliskich dopełnienia wielu formalności. Jeśli osoba zmarła w domu, należy poinformować o tym lekarza rodzinnego lub pogotowie ratunkowe. Lekarz musi stwierdzić zgon i wystawić kartę informacyjną. Dopiero po wizycie lekarza, można skorzystać z usług zakładu pogrzebowego. Podobnie przebiega to w przypadku śmierci w szpitalu – tam kartę zgonu wystawia lekarz, który opiekował się pacjentem. Jeśli zgon był wynikiem wypadku lub przestępstwa, lekarz może zdecydować o przewiezieniu ciała do zakładu medycyny sądowej. Zezwolenie na odbiór ciała przez pracowników zakładu pogrzebowego w takiej sytuacji wydaje policja lub prokuratura.

Dobry zakład pogrzebowy

Tak naprawdę to, jak będzie przebiegał pogrzeb, zależy od wybranego przez nas zakładu pogrzebowego. Wybór odpowiedniej firmy organizującej pochówki jest kluczowy – profesjonalizm i doświadczenie pracowników zakładu pogrzebowego sprawi, że ceremonia przebiegnie maksymalnie bezboleśnie. Błędy, wynikające z braku fachowości, mogą natomiast sprawić, że będziemy cierpieć jeszcze bardziej, obwiniając się o niezapewnienie zmarłemu odpowiedniego pożegnania. Dom pogrzebowy najlepiej wybrać, korzystając z porad i doświadczeń naszych znajomych. Jeśli podejmiemy dobrą decyzję, pracownicy salonu pogrzebowego załatwią za nas większość formalności – mogą się zająć nawet zamówieniem mszy żałobnej oraz dopilnować przekazania opłaty za miejsce na cmentarzu. Chcąc skorzystać z tak kompleksowych usług, wybierając się do zakładu pogrzebowego powinniśmy pamiętać o niezbędnych dokumentach – odpisie aktu zgonu, odcinku renty lub emerytury, własnym dowodzie osobistym i numerze PESEL zmarłego.

Dopięte na ostatni guzik

Każdemu zależy na tym, żeby uroczystość pogrzebowa była podniosła i elegancka. Ważny jest każdy szczegół. Zakłady pogrzebowe zajmują się odbiorem ciała z miejsca zgonu i przygotowaniem go do pochówku. Odpowiednie ubranie i zabiegi kosmetyczne przygotują zmarłego na jego ostatnią drogę. Warto też pomyśleć o strojach żałobników – jeśli brakuje nam czarnych, eleganckich ubrań, powinniśmy zapytać, czy zakład pogrzebowy prowadzi salon stosownych na pogrzeb strojów. Jeśli pogrzeb odbywa się z dala od miejsca zamieszkania rodziny zmarłego, dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie autokaru, którym wspólnie będzie można dotrzeć na ceremonię. Kosiński Paweł. Dom pogrzebowy. Całodobowe pogotowie pogrzebowe, obok tradycyjnych usług związanych z przygotowaniem pochówku, oferuje także zorganizowanie transportu dla osób chcących wziąć udział w ceremonii. Decydując się na ofertę jego zakładu pogrzebowego, otrzymujemy kompleksowe usługi pogrzebowe, dotyczące każdego aspektu tej smutnej uroczystości. Doświadczenie pracowników zakładu, szeroki wybór trumien, salon strojów żałobnych i profesjonalna obsługa pogrzebu pozwolą nam skupić się na własnych emocjach, związanych z ostatnim pożegnaniem kogoś bliskiego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz