Artykuł sponsorowany

Skuteczność i działanie odstraszaczy ultradźwiękowych

Skuteczność i działanie odstraszaczy ultradźwiękowych

Wielu z nas w walce ze szkodnikami sięga po niekonwencjonalne środki. Należą do nich różnego rodzaju odstraszacze, w tym odstraszacze ultradźwiękowe. Ich skuteczność jest dyskusyjna, ale warto poznać fakty na ich temat – być może metoda właśnie ta nada się dla nas wyśmienicie.

Na jakie szkodniki działają odstraszacze ultradźwiękowe?

Odstraszacze ultradźwiękowe potrafią znacząco różnić się między sobą, co wpływa także na ich skuteczność, jednak zasada ich działania jest w każdym przypadku bardzo podobna. Urządzenia tego typu wyposażone są w głośniki, które emitują dźwięki niesłyszalne dla człowieka. I choć znajdują się one powyżej zakresu czułości naszych uszu, nie oznacza to, że nie mogą ich usłyszeć zwierzęta.

Odstraszacze ultradźwiękowe spisują się szczególnie dobrze w walce z ssakami – szczurami, myszami czy kunami, ale można ich używać także w celu zniechęcania owadów do odwiedzania naszego domu. Możemy za ich pomocą pozbyć się mrówek, prusaków, karaluchów, komarów czy pająków. Dystrybutorem odstraszaczy ultradźwiękowych jest między innymi firma GMG.

Najpopularniejszym odstraszaczem jest odstraszacz kun szczurów LS927M 

Urządzenia odstraszające szkodniki za pomocą ultradźwięków występują najczęściej w formie pozwalającej na podłączenie ich do zwyczajnego kontaktu elektrycznego. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są również odstraszacze na baterie, przydatne zwłaszcza w trakcie grillowania czy też leśnych wypraw. Zazwyczaj można je wygodnie przypiąć do spodni czy kurtki, dzięki czemu mamy wolne ręce.

Przy kupowaniu odstraszacza ultradźwiękowego warto wziąć nie tylko źródło energii, lecz także jej pobór. Najczęściej jest on niewielki, więc z powodzeniem możemy stosować odstraszacz bez obaw o wyższe kwoty na fakturze za prąd.

Odstraszacze ultradźwiękowe a zwierzęta domowe

Stosując odstraszacze ultradźwiękowe pozbywamy się szkodników w sposób całkowicie humanitarny. Metoda ta nie obejmuje ich zabijania, a jedynie zniechęcanie do bytowania na określonym obszarze. Niesłyszalne dla ucha ludzkiego dźwięki o częstotliwości od dziesięciu do sześćdziesięciu pięciu tysięcy herców są dla zwierząt bardzo nieprzyjemne, przez co porzucają one pomysł odwiedzenia naszego domu.

Oczywiście fakt, że odstraszacze ultradźwiękowe wytwarzają nieprzyjemne – zwłaszcza dla ssaków – hałasy, powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup tego typu urządzenia, jeśli hodujemy na przykład gryzonie. Nie zawsze odstraszacz będzie niebezpieczny dla naszych zwierząt, ale warto zapoznać się z zaleceniami co do jego wykorzystania.

Oceń artykuł (6)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz