Materiał Partnera

Skuteczne sposoby na ujędrnianie ciała

Skuteczne sposoby na ujędrnianie ciała

Ciało w każdym wieku wymaga pielęgnacji, ale ciało po trzydziestce szczególnie. To właśnie wtedy zaczynają być widoczne pierwsze oznaki cellulitu, a zbędne kilogramy odkładają się w biodrach czy pupie. Jednak jest sposób, aby zapobiec tym wszystkim niekorzystnym zmianom. Endermologia to masaż, który oddziałuje na tkankę łączną skóry i pozwala zachować ciało w świetnej kondycji oraz jego młodzieńczy wygląd.

Czym jest endermologia?

Endermologia to pojęcie, z który można spotkać się w wielu gabinetach kosmetycznych, w rozmowach z przyjaciółmi czy przeczytać o niej w prasie kobiecej. Jest to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się z wykorzystaniem dużej siły nacisku. Masaż oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną dzięki czemu ma działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające oraz terapeutyczne. Endermologia wykonywana jest najczęściej w celu pozbycia się niechcianego cellulitu, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Masaż pobudza metabolizm organizmu przez co szybciej oczyszcza się on z toksyn to wpływa korzystnie na utratę zbędnych kilogramów. Endermologia jest więc świetną terapią uzupełniającą dietę odchudzającą. Zabieg ten stymuluje komórki skóry do odnowy biologicznej przez co poprawia się elastyczność skóry i  kontur twarzy, która już po jednym zabiegu wygląda znacznie młodziej i bardziej promiennie.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem wyszczuplania ciała pacjentka ubiera się w specjalny obcisły kombinezon, który przylega do ciała, a maszyna podczas zabiegu nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Endermologia wykonywana jest przez przeszkoloną kosmetyczkę przy użyciu sterowanej komputerowo głowicy. Składa się ona z dwóch niezależnie pracujących ruchomych rolek i komory ssącej. Podczas zabiegu wytwarzane jest ciśnienie, które powoduje ciągnięcie fałdów skóry między rolki. Wtedy następuje proces rolowania skóry od wewnątrz i na zewnątrz. Zabieg poprzez głęboki masaż oddziałuje na głębokie warstwy skóry i pobudza tkankę do regeneracji. Pobudzone do działania fibroblasty zaczynają zwiększoną produkcję kolagenu, który odmładza skórę oraz przywraca jej jędrność, a także młodzieńczy wygląd.

Intensywność masażu jest uzależniona od partii ciała oraz stanu w jakim się ono znajduje. Najczęściej najmocniej wykonuje się masaż partii ud, a także brzucha, które narażone są na odkładanie się zbędnej tkanki tłuszczowej i powstawanie cellulitu. Zabieg endermologii trwa około pół godziny, a pierwsze efekty widać już po kilku systematycznych zabiegach odchudzających.

Opracowanie:
Lubań, Mikołaja 13
tel. 795 595 025
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz