Skuteczne metody leczenia wypadania włosów

Skuteczne metody leczenia wypadania włosów

Wypadanie włosów to dolegliwość, która dotyczy coraz większej liczby osób w różnym wieku i może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego już pierwsze objawy osłabienia kosmyków powinny skłonić nas do podjęcia odpowiedniej terapii. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą być pomocne w walce z problemem. Dowiedz się, na jakie zabiegi się zdecydować, jeśli twoje włosy wypadają.

Strony www Strony www

Mezoterapia na włosy

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w celu powstrzymania procesu wypadania włosów. Polega ona na podaniu za pomocą kaniuli odpowiedniej substancji czynnej poprzez kilka wkłuć na skórze głowy. Podczas tego zabiegu często wykorzystuje się osocze bogato płytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta. Alternatywą dla osocza może być preparat Kenalog, który sprawdza się m.in. przy łysieniu plackowatym i łysieniu bliznowaciejącym.

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bezbolesna, jednak możliwe jest znieczulenie miejscowe. Jej efektem jest zatrzymanie wypadania włosów i pobudzenie wzrostu nowych cebulek. Aby była skuteczna, należy przeprowadzić serię zabiegów – najczęściej wykonuje się od 4 do 7 wizyt w odstępie tygodniowym. Mezoterapii nie mogą być poddawane kobiety w ciąży i osoby mające problem z krzepnięciem krwi.

Terapia peptydowa

Terapia peptydowa to zabieg, podczas którego za pomocą iniekcji podaje się substancje czynne pobudzające wzrost włosów, wzmacniające je i zatrzymujące wypadanie. W specjalnie skomponowanym koktajlu odżywczym znajduje się siedem peptydów i wzbogacający je kwas hialuronowy.

Zabieg nie jest bolesny. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy wykonać minimum serię czterech zabiegów, raz na dwa tygodnie. Po sześciu miesiącach powinno się również wykonać zabieg przypominający. Pełna kuracja skutkuje powstrzymaniem wypadania włosów i pobudzeniem wzrostu nowych. Niestety istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu, m.in. ciąża, choroby autoimmunologiczne, terapia sterydowa, choroby skóry, choroby reumatyczne czy przyjmowanie leków immunosupresyjnych.

Karboksyloterapia

Karboksyloterapia jest nowoczesną metodą leczenia wypadania włosów. Polega ona na wykonaniu za pomocą specjalnego urządzenia nakłuć podskórnych lub śródskórnych, przez które podawany jest dwutlenek węgla. W efekcie przenikania substancji do tkanek rozszerzają się naczynka – krew krąży szybciej a komórki ulegają regeneracji. Pojawiają się również nowe naczynka pobudzające produkcję kolagenu. W efekcie włosy przestają wypadać, stają się gęstsze i mocniejsze, pojawiają się nowe kosmyki.

Zabieg jest bezbolesny, ale można zastosować maść znieczulającą. Trwa on około 15-30 minut. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy wykonać serię 4-8 zabiegów w odstępach tygodniowych. Oferuje go większość gabinetów medycyny estetycznej w większych miejscowościach.

Terapia UV/UVB/PUVA

Terapia UV to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w walce z wypadającymi włosami. Podczas zabiegu pacjentowi podawane są leki uwrażliwiające na światło, najczęściej psoraleny. Następnie skóra jest naświetlana. W efekcie wypadanie włosów ulega zahamowaniu, pojawiają się nowe kosmyki. Terapia UV jest szczególnie zalecana w przypadku leczenia łysienia plackowatego. Trwa ona od 6 tygodni do kilku miesięcy, a zabieg należy powtarzać trzy raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że powyższego zabiegu nie przeprowadza się w takich przypadkach, jak: ciąża i okres karmienia piersią, nadwrażliwość na światło, nadciśnienie tętnicze, jaskra, zaćma czy ciężkie uszkodzenie wątroby. Terapię należy wykonywać w profesjonalnych gabinetach, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem trychologiem.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów to metoda, która pomaga walczyć z łysieniem androgenicznym, łysieniem plackowatym, utratą włosów pod wpływem oparzeń czy urazów. Polega on na pobraniu z tylnej i bocznej części głowy zespołów mieszków włosowych i przeszczepieniu ich do miejsc na skórze pozbawionych włosów. Dokładny przebieg zabiegu i ilość oraz rozmieszczenie przeszczepów uwarunkowane są stopniem łysienia, strukturą i barwą włosów.

Po zabiegu pozostaje blizna, której szerokość waha się od 1 do 3 mm, dlatego bardzo łatwo zakryć ją włosami. Przeszczep wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentowi podaje się również niewielką ilość adrenaliny, która wydłuża czas działania znieczulenia i hamuje krwawienie. Zabieg trwa od 3 do 8 godzin.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz