Artykuł sponsorowany

Skuteczne leczenie uzależnień z ośrodkiem KORT

Skuteczne leczenie uzależnień z ośrodkiem KORT

Szukasz miejsca, które wesprze Cię w walce z destrukcyjnym nałogiem? Zapoznaj się z ofertą ośrodka KORT, specjalizującego się w leczeniu różnego rodzaju uzależnień. Siedziba placówki znajduje się w Inowrocławiu w województwie kujawsko-pomorskim i pomaga pacjentom z całej Polski. Wykwalifikowany zespół specjalistów potrafi dobrać najskuteczniejszą terapię dostosowaną do potrzeb każdego uczestnika.

Uzależnienie od alkoholu – objawy i leczenie

Napoje procentowe takie jak piwo czy wino obecne są w codziennym życiu wielu ludzi i dopóki ich spożywanie jest okazjonalne, nie ma powodu do niepokoju. Niestety, statystyki pokazują, że coraz więcej osób wpada w uzależnienie od alkoholu.

W początkowej fazie tej choroby pacjenci potrafią bardzo dobrze się maskować, aczkolwiek można zauważyć pewne objawy. Przede wszystkim chory nie jest w stanie kontrolować picia – rzadko kiedy kończy się na jednym kieliszku. Coraz częściej mogą pojawiać się luki w pamięci, a pacjent odczuwa wewnętrzny przymus picia.

Są to sygnały alarmujące, które powinny zmotywować do natychmiastowego rozpoczęcia leczenia, gdyż tej choroby nie da się wyleczyć samodzielnie. Niezbędne jest rozpoczęcie detoksu, który pomaga w odtruciu oraz terapii, której powinny poddać się również osoby bliskie. Wychodzenie z nałogu jest żmudnym i długotrwałym procesem, w którym pacjent będzie potrzebował dużo wsparcia.

KORT – wsparcie w walce z nałogiem

Wieloletnie doświadczenie ośrodka KORT pomaga pacjentom skutecznie wyjść z każdego nałogu. W ofercie poradni znajdują się terapie indywidualne oraz grupowe prowadzone przez wykwalifikowany personel psychoterapeutów i terapeutów uzależnień.

Specjaliści wspierają osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, hazardu, internetu, gier, a także seksu czy pracy. Na wsparcie może liczyć również rodzina chorego.

Terapie Dziennego Oddziału Leczenia Uzależnień oraz wizyty w Poradni Leczenia Uzależnień odbywają się w ramach współpracy z NFZ, dzięki temu są bezpłatne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz