Artykuł sponsorowany

Skuteczna ochrona osób i mienia. Na czym polega?

Skuteczna ochrona osób i mienia. Na czym polega?

Skuteczna ochrona osób i mienia to usługa oferowana przez profesjonalne agencje ochrony, łącząca ochronę osobistą z ochroną wartości materialnych. Ochrona osobista polega na ochronie życia, zdrowia oraz nietykalności cielesnej klienta. Ma ona na celu troskę o bezpieczeństwo osób znajdujących się w danym miejscu. Z kolei ochrona mienia polega na zabezpieczeniu nieruchomości, sprzętów, towarów, maszyn oraz urządzeń przed zniszczeniem i przewłaszczeniem przez osoby trzecie.

Ochrona mienia to także bardzo często także ochrona terenu wokół obiektu. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Formy skutecznej ochrony osób i mienia

Ochrona osób i mienia przyjmuje dwie zasadnicze formy: pośrednią, przy użyciu sprzętu technicznego, oraz bezpośrednią.

Ochrona bezpośrednia to na przykład całodobowy monitoring konkretnego miejsca takiego jak na przykład zakład produkcyjny. Może mieć także charakter doraźny, czyli odbywać się w określonym terminie, czego przykładem będzie ochrona imprez okolicznościowych.

Ochrona pośrednio to ochrona za pośrednictwem systemów monitoringowych i alarmowych. Ma ona charakter interwencyjny i polega na pomocy w momencie uruchomienia się alarmu. Wyspecjalizowana agencja ochrony dostarcza niezbędne urządzenia techniczne. Nie na tym jednak kończą się jej obowiązki. Profesjonalna agencja, taka jak Biuro Ochrony AMICUS,  zadba także o ich właściwą konfigurację i konserwację, a w razie potrzeby dokona niezbędnych napraw lub wymieni sprzęt na nowy.

Ochrona osobista

W dziedzinie ochrony osób i mienia warto na chwilę zatrzymać się przy ochronie osób, ze względu na specyfikę podejmowanych działań.

Osoba, podejmująca się osobistej ochrony osoby trzeciej, powinna cechować się konsekwencją, umiejętnością dostosowania się do bieżącej sytuacji, umiejętnością kontrolowania emocji, skoncentrowaniu na zleconych zadaniach oraz zorientowaniu w dostępnych środkach bezpieczeństwa.

Podstawą skutecznej ochrony osobistej będzie właściwa umiejętność oszacowania zagrożenia. Osoba, zajmująca się ochroną powinna umieć rozpoznać rodzaje zagrożenia, a także jego stopnie, a następnie określić rodzaj potrzebnych środków do zapewnienia bezpieczeństwa.

Z kolei celem oszacowania zagrożenia będzie polegało na określeniu istniejącego ryzyka i rozdzieleniu ryzyka możliwego do uniknięcia od tego, którego uniknąć nie się da. Należy brać pod uwagę również zagrożenia, takie jak choroba, wypadek drogowy czy pożar.

W zależności od stopnia ochrony, osoba zajmująca się ochroną osób i mienia powinna być wyposażona w broń palną, kaburę, środki łączności, pakiet pierwszej pomocy, latarkę oraz lekką, wykonaną z kewlaru i mieszczącą się pod koszulą kamizelkę  kuloodporną.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz