Artykuł sponsorowany

Skuteczna deratyzacja tylko z firmą sanitarną

Skuteczna deratyzacja tylko z firmą sanitarną

Deratyzacja to bardzo skomplikowany proces, który powinien przebiegać zgodnie z wieloma normami. Firmy związane z higieną sanitarną posiadają odpowiednie certyfikaty i pozwolenia, a także znają metody usuwania uciążliwych szkodników. Warto wiedzieć, że na skuteczne przeprowadzenie deratyzacji wpływa między innymi rodzaj pomieszczenia, w którym się dokonuje tego procesu, a także rodzaj użytego środka.

Kiedy dokonuje się deratyzacji?

Proces deratyzacji powinien być wprowadzony w przypadku, kiedy zauważymy w domach jednorodzinnych, piwnicach, magazynach czy sklepach takie gryzonie jak myszy, czy szczury. Jest to bardzo ważne, żeby chronić różnego rodzaju asortymenty i produkty przed zniszczeniem, a także ma to na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób takich jak: leptospiroza, zakażenia jelitowe, dezynteria, pomór świń, pryszczyca, czy toksoplazmoza.  Nie tylko zdrowie i same produkty są poddane ochronie, ale również konstrukcje i instalacje. Szczury potrafią niszczyć bardzo trwałe elementy takie jak glina, ołów czy miedź. W ten sposób uszkadzają dachy, przewody elektryczne i wodociągowe.

Profesjonalna pomoc deratyzacyjna

Odszczurzania nie powinniśmy wykonywać na własną rękę – najczęściej jest to bezskuteczne, gryzonie nie są łatwymi szkodnikami do usunięcia. Deratyzacją zajmują się profesjonalne firmy z branży sanitarnej, które muszą mieć odpowiednie systemy jakości takie jak HACCP, ISO czy IFS. Firmy takie jak Insekt. Zasuwik Robert specjalizują się w zwalczaniu szkodników sanitarnych i gryzoni dla różnego rodzaju klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Warto wiedzieć, że zakłady z branży przetwórstwa mleczarskiego, mięsnego, farmaceutycznego, użyteczności publicznej czy spożywczego, a także rolnicy korzystają również z usług zwalczania owadów, pcheł, moli, mrówek, karaluchów, a nawet komarów.

Metody deratyzacji

Metod deratyzacyjnych jest kilka. Najpopularniejszą z nich jest postawianie w odpowiednich miejscach budynku trucizn – nie są to zwykłe środki uśmiercające, lecz specjalnie przygotowane specyfiki: trutki miękkie (w paście), trutki w formie zatrutego ziarna, granulaty, kostki i bloki woskowe, trucizny w formie płynów, pian i żeli.  Szczury to bardzo inteligentne zwierzęta, dlatego stosuje się trutki o działaniu długotrwałym – uśmiercenie natychmiastowe byłoby dla innych szkodników stada rodzajem ostrzeżenia. Drugą z metod zwalczania szkodników jest metoda mechaniczna. W jej przypadku wykorzystuje się różnego rodzaju pułapki i zatrzaski, które eliminują szkodniki bądź je izolują. Można wyróżnić takie narzędzia jak: karmniki deratyzacyjne, chwytacze mechaniczne, chwytacze elektryczne i pułapki klejowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz