Materiał Partnera

Skup metali – po co zbierać puszki z aluminium?

Skup metali – po co zbierać puszki z aluminium?

Segregowanie śmieci to ostatnio gorący temat – ze względu na najnowszą zmianę zasad sortowania, jak i w kontekście zmieniającego się klimatu. Problem ten dotyczy każdego z nas, więc nie powinniśmy uchylać się od odpowiedzialności i segregować swoje śmieci. Aluminiowe puszki czy blachy z pewnością dostana drugie życie, jeśli tylko trafią… na skup złomu.

Recykling – konieczne rozwiązanie

Obecnie moda na życie w stylu "eko" i przykładanie wagi do tego, jak nasze życie oddziałuje na planetę, przyczynia się do popularyzacji recyklingu. Nie jest to już zajecie dla starszych panów, ale cenna umiejętność każdego świadomego i odpowiedzialnego konsumenta.

Recykling to sposób na mniejszą ilość śmieci oraz oszczędność cennych surowców. Dla przykładu – poddanie puszek z aluminium ponownej obróbce pozwala zaoszczędzić do 95% surowca tzw. boksytu niezbędnego do wytworzenia nowych puszek. Nie zapominajmy też, że aluminium potrzebuje ok. 100 lat, aby rozłożyć się samoistnie w glebie.

Właśnie dlatego warto segregować śmieci i starać się, aby jak największy odsetek został poddany recyklingowi. Metale kolorowe (w tym puszki) warto oddać na skup złomu, gdzie fachowcy zajmą się odpowiednim składowaniem oraz przetwórstwem dostarczonego surowca.

Co można zrobić z odzyskanych metali?

Recykling różnego rodzaju surowców nadających się do ponownego wykorzystania jest obecnie kluczowy dla środowiska. W dobie zbliżającej się katastrofy ekologicznej przekształcenie gospodarki w model cyrkularny powinno być priorytetem. Skup złomu jest niezbędnym elementem łańcucha recyklingu cennych materiałów, które pochodzą z nieodnawialnych źródeł - aluminium, miedzi, czy cynku nie da się przecież wytworzyć. 

Materiały te są niezbędne w procesie produkcji wielu przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Warto zaznaczyć, że surowce te są nieodnawialne z konkretnego powodu – jest ich ograniczona ilość, więc przy nadmiernej eksploatacji zwyczajnie ich zabraknie. Dlatego warto odzyskiwać, co tylko się da. Aluminium trafi do przewodów elektrycznych lub stanie się folią spożywczą, miedź zaizoluje instalacje grzewcze czy elektryczne lub trafi na poszycie dachu. 

Dlaczego warto oddać złom do skupu metali? 

Najprostszym sposobem na pozbycie się zalegającego złomu stalowego i metalowego jest oddanie go oczywiście do skupu złomu. Dzięki temu nie dość, że dbamy o planetę oddając cenne surowce do firmy, która pozwoli dać im drugie życie, to jeszcze możemy zarobić trochę grosza. Dużym ułatwieniem tak dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw jest możliwość odbioru materiałów bezpośrednio przez skup złomu.

Doskonałym przykładem firmy oferującej taką opcję jest Stalkor, który działa prężnie na szczecińskim rynku już od 2009 roku. Firma ta nie tylko prowadzi skup złomu stalowego, ale zbiera również metale kolorowe i katalizatory. Stalkor zajmuje się również przetwarzaniem puszek aluminiowych dzięki nowoczesnemu zapleczu technicznemu. 
Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Fabryczna 71
tel. 510 195 369
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz