Artykuł sponsorowany

Skup makulatury oraz jego wpływ na środowisko: Ko-Ja Recykling

Skup makulatury oraz jego wpływ na środowisko: Ko-Ja Recykling

Nie ulega wątpliwości, że każde gospodarstwo domowe produkuje ogromną ilość śmieci. Niezależnie od tego, jaką skalę przyjmiemy, nietrudno pozbyć się wrażenia, ze jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Trudno jednak cokolwiek z tym zrobić. Najlepszym sposobem jest oczywiście segregowanie odpadów, jednak jeśli chcemy naprawdę zadbać o środowisko, powinniśmy rozważyć także samodzielną wizytę w skupie, np. Ko-Ja Recykling. Współczesne skupy nie koncentrują się wyłącznie na złomie – oddać możemy w nich także zalegającą w domu makulaturę.

Sposób działania skupu makulatury

Zbierając z całego domu niepotrzebne kartki, zeszyty, książki czy kartony możemy nie tylko troszkę zarobić oddając je na skupie, ale także przyczynić się do utrzymania naszej planety w dobrej kondycji. Warto wybrać skup, który zajmuje się nie tylko składowaniem makulatury, ale także jej recyklingiem – taki jak Ko-Ja Recykling. Większość ze skupów pośrednicy w recyklingu dostarczając duże ilości makulatury do wyspecjalizowanych w nim przedsiębiorstw. Oznacza to jednak, że wymagane jest przeprowadzenie na miejscu kontroli jakości, sortowania oraz wstępnego przetwarzania. Nie bez znaczenia jest oczywiście transport. Pracę osób zatrudnionych w firmie zajmującej się skupem makulatury możemy znacząco ułatwić przestrzegając kilku zasad. Pozwoli to także na odzyskanie większej ilości odpadów.

Wśród odpadów, które przygotujemy do oddania na skupie, nie mogą znajdować się na przykład zatłuszczone opakowania. Za makulaturę nie są także uznawane resztki tapet, worki po materiałach budowlanych czy zużyte środki higieniczne. Przed oddaniem makulatury powinniśmy dodatkowo upewnić się, czy opakowania, które przygotowaliśmy, nie składają się z wielu materiałów. Przestrzegając tych reguł sprawimy, że przekazanie naszych odpadów do recyklingu będzie dużo prostsze. Powstały w ten sposób surowiec może trafić do produkcji, a następnie ponownie do rąk klientów.

Jak skup makulatury wpływa na środowisko?

Nowoczesne skupy makulatury stanowią pierwszą linię obrony przed postępującym zaśmieceniem naszej planety. Ponowne wykorzystanie surowców jest niezbędne nie tylko ze względów ekologicznych, ale także ekonomicznych – recykling jest po prostu dużo tańszy niż produkowanie surowców od zera. Zużywa mniej zasobów – przede wszystkim energii i wody. Recykling ma coraz większy udział w produkcji różnego typu surowców i prognozy dowodzą, że udział ten będzie się jeszcze zwiększał. W przypadku makulatury oddawanie jej do skupu pozwoli na osiągnięcie wymiernych korzyści w postaci mniejszej ilości ścinanych na potrzeby produkcji papieru drzew.

Nie tylko makulatura

Ko-Ja Recykling przyjmuje różne surowce wtórne np. butelki PET, stal, metale kolorowe, bezbarwną i kolorową folię. Można tu także przywieść zużyte akumulatory. Ich recykling jest szczególnie ważny ze względu na toksyczne składniki chemiczne, takie jak ołów, kadm i rtęć, które są używane do produkcji tych urządzeń. Wyrzucenie zużytego akumulatora do śmieci i składowanie go na składowisku odpadów może prowadzić do skażenia gleby i wody. Dlatego ważne jest, aby zużyte akumulatory były przetwarzane w sposób bezpieczny i odpowiedni, aby uniknąć negatywnych skutków dla środowiska i zdrowia ludzi.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Fabryczna 20
tel. 602 473 257
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz