Materiał Partnera

Skup katalizatorów i akumulatorów

Skup katalizatorów i akumulatorów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że zużyte katalizatory i akumulatory z naszych aut mogą zostać poddane recyklingowi, który pozwoli na pozyskanie z nich palladu, platyny i innych cennych pierwiastków. W Polsce nie prowadzi się przetwórstwa tych elementów, jednak istnieją firmy, które je skupują. W związku z tym oddając auto na złom katalizator i akumulator możemy sprzedać oddzielnie, dzięki czemu zyskamy dodatkową sumę pieniędzy. Recykling tych elementów jest opłacalny ze względów środowiskowych, jak i ekonomicznych, gdyż zmniejsza koszta jakie pochłania wydobywanie tych pierwiastków, jak również zanieczyszczenia emitowane do środowiska w czasie wydobycia. Każdy z nas powinien więc odpowiednio zadbać, aby urządzenia te trafiały do profesjonalnej firmy, która je bezpiecznie przetransportuje do recyklingu.

Skup katalizatorów

Skup katalizatorów prowadzony jest przez liczne polskie firmy. Jednak są one zwykle przewożone do Niemiec w celach recyklingowych, gdyż w Polsce nie działają obecnie odpowiednie zakłady. Jak się jednak okazuje jest to korzystne, gdyż odzyskane pierwiastki są niezwykle cenne, a ich wydobycie kosztowne. Z uwagi na dbałość o naszą planetę powinniśmy więc pilnować, aby wszystkie katalizatory i akumulatory trafiały do recyklingu.

Obecnie niektóre firmy oferują wysyłkowy skup katalizatorów. Jest to usługa niezwykle  wygodna, jeśli klient chce uzyskać maksymalną możliwą cenę za swój katalizator, a znajdzie firmę ja oferującą w znacznej odległości od swojego miejsca zamieszkania.

Tylko dla profesjonalistów

Jeśli chcemy sprzedać stary katalizator lub akumulator to ważne jest, aby oddać go do specjalistycznej firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia pozwalające jej na bezpieczny przewóz tych elementów samochodowych. Takie firmy oferują zwykle również skup filtrów cząsteczek stałych czy skup monolitu. Wszystkie te usługi są dla nich w pełni opłacalne ekonomicznie, a co istotne dla nas wszystkich również silnie przyczyniają się do ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami.

Stare auto, plany oddania go na złom, a może jeszcze nieco zarobić i sprzedać katalizator, akumulator i filtr cząsteczek stałych? To rozwiązanie, które jest dobre dla każdego z nas, dlatego nie warto zakładać, że recykling jest czasochłonny i niepotrzebny. Ekologia przyczynia się nam wszystkim więc dbajmy o nią.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz