Artykuł sponsorowany

Skup i sprzedaż zwierząt rzeźnych

Skup i sprzedaż zwierząt rzeźnych

Hodowla bydła jest obecnie najprężniej działającą gałęzią produkcji zwierzęcej. W związku z tym, że mięso wołowe stanowi około 58% dostarczanego białka zwierzęcego dla całej populacji, wysokość jego cen jest uzasadniona. Chów bydła pozwala na wykorzystanie i zagospodarowanie rolniczych terenów zielonych. Jak wybrać zatem odbiorcę bydła, by to się opłacało?

Wybór odbiorcy

Decydujący wpływ na to, gdzie będzie można sprzedać bydło ma wielkość chowu, ale także cel sprzedaży. Czy chodzi nam o znalezienie rzeźni, czy może szukamy firmy, która zajmuje się skupem i sprzedażą zwierząt na eksport bądź do dalszej hodowli.  Może warto wybrać firmę, która oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie. Skup I Sprzedaż Zwierząt Rzeźnych I Hodowlanych Krzysztof Zbrzeźniak specjalizuje się zarówno w skupie, jak i sprzedaży bydła na rzeź, ale też zwierząt przeznaczonych do chowu. W szczególności są to cielęta. Firma współpracuje z gospodarstwami, które są pod stałym nadzorem weterynarza. Współpracuje zarówno z zakładami mięsnymi, jak też z indywidualnymi rolnikami. Świadczy także usługi transportowe (posiada licencję przewoźnika zwierząt), jeśli klient wyrazi taką chęć. W zakresie usług możemy uzyskać profesjonalne porady dotyczące dbania o kondycję cieląt. A wszelkie formalności związane z dokumentacją zakupu bądź sprzedaży cieląt do chowu i cieląt mięsnych firma bierze na siebie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wybór takiej firmy gwarantuje nam pewność, że zwierzęta będą traktowane w sposób humanitarny oraz komfort i satysfakcję z nawiązanej współpracy.

Cena żywca

Cena za kilogram żywca jest określana na żywym zwierzęciu i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od kategorii bydła, jego wagi oraz wartości rzeźnej. W związku z tym są wyróżnione następujące kategorie:

  • A – buhajki do 2 lat
  • B – buhaje
  • C – wolce
  • D – krowy
  • E – jałówki
  • IR – jałówki i buhajki do 300 kg

O cenie żywca powinna przede wszystkim decydować jego wartość rzeźna, a nie waga. Jej określenie polega na jak najbardziej dokładnym sprawdzeniu jakości i zawartości tusz mięsnych. Niestety nie istnieje jeden, sprawdzony sposób, by to zrobić, dlatego najlepiej skorzystać z usług firmy lub ubojni, która cieszy się dobrą opinia i jest polecana przez wielu gospodarzy. Wtedy mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Jeżeli posiadamy pokaźny chów (krowy, byki, cielęta) warto zastanowić się nad dłuższą współpracą z jedną firmą. Wtedy dobrze jest podpisać stały kontrakt. Bardziej opłacalne w tym wypadku będzie nawiązanie współpracy bezpośrednio z zakładem mięsnym niż korzystanie z usług pośredniczących skupów żywca. Jeżeli natomiast sprzedajemy tylko kilka zwierząt i nie mamy dużego chowu, to możemy skorzystać z usług skupów. Bardzo ważne, by przestrzegały one ze standardów hodowlanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz