Materiał Partnera

Skrzynie i półki – pomysł na oryginalną dekorację salonu

Skrzynie i półki – pomysł na oryginalną dekorację salonu

Znalezienie kompromisu między funkcjonalność a estetyką jest kluczem do urządzenia wygodnego, przytulnego mieszkania. Ten „złoty środek” dotyczy każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, w tym również salonu, który zwykle postrzegany jest tylko przez pryzmat swej reprezentacyjności.

Dlaczego warto zainwestować w półki w salonie?

Ściany są powierzchnią stwarzającą największe możliwości aranżacyjne. Możemy dekorować je na wiele sposobów, właściwie jedyne ograniczenie stanowi nasza własna wyobraźnia. Zwykle pokrywamy je kolorową farbą, tapetą czy popularnymi ostatnio panelami ściennymi, jednak nawet wtedy mogą one wydać się puste. Aż prosi się by, coś jeszcze na nich zawiesić i urozmaicić wystrój wnętrza. Półki w salonie są idealnym rozwiązaniem, gdyż spełniają zarówno wymogi estetyki, jak i funkcjonalności. Same w sobie mogą być przyjemną dla oka ozdobą – wiele zależy od tego, z jakiego rodzaju materiału zostały wykonane oraz czy ich design odpowiada pozostałym elementom aranżacji. Dla przykładu półki produkcji firmy Belbazaar, duńskiego producenta mebli i akcesoriów z litego drewna, idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach o nowoczesnym, minimalistycznym wystroju, jak i tych urządzonych w stylu retro.

Przemyślane rozmieszczenie półek pozwoli nam w znacznym stopniu zwiększyć powierzchnię użytkową pomieszczenia. Pamiętajmy, że książki, które na nich umieścimy również mogą być elementem dekoracyjnym - kolorowe okładki stworzą w salonie miły, przytulny klimat.

Skrzynie

Skrzynie w dawnych czasach były powszechnie obecne w domach, to w nich przechowywano między innymi drogocenne ubrania. Wraz z upowszechnienie się szaf i komód, skrzynie odeszły w odstawkę, jednak w obecnych czasach powoli powracają do użytku. Głównie stanowią one klimatyczny i od razu przykuwający uwagę element wystroju wnętrza, jednak nie sposób przecenić ich walorów funkcjonalnych. Podobnie jak półki mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najbardziej popularnym jest drewno – wykonana z niego skrzynia będzie doskonałym schowkiem, zabezpieczającym znajdujące się w nim przedmioty i tkaniny przed kurzem, zabrudzeniami czy wilgocią. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz