Materiał Partnera

Sita dla rolnictwa – najpopularniejsze rodzaje i ich zastosowanie

Sita dla rolnictwa – najpopularniejsze rodzaje i ich zastosowanie

Sita sprawdzają się przede wszystkim w rolnictwie, gdzie montuje się je m.in. w czyszczalniach i wialniach. Muszą być jednak przygotowane zgodnie z przeznaczeniem, a ich konkretny typ dopasowuje się do oczekiwań klienta. Usługi w tym zakresie oferują wyłącznie renomowani producenci sit, którzy są w stanie przygotować je zgodnie z podanymi wytycznymi. Czym dokładnie wyróżniają się sita dla rolnictwa?

Intensywne czyszczenie zbóż i nasion

Specjalistyczne sita dla rolnictwa sprawdzają się przede wszystkim w wialniach i czyszczalniach. Pierwsza z wymienionych maszyn rolniczych będąca obecnie najczęściej jednym z istotnych elementów kompletnych młocarni wymaga zastosowania właściwego sita. Sprawdzi się ono w urządzeniach do obróbki warzyw, zbóż czy owoców i doskonale współgrać będzie zarówno z wialniami górnymi, jak i dolnymi. W ten właśnie sposób obrabia się najpopularniejsze produkty rolne: bób, fasolę, buraka, kapustę, sałatę, słonecznik, szpinak i wiele innych.

Jednym z najważniejszych elementów sit dla rolnictwa jest zastosowanie odpowiednich prześwitów. Muszą się one zgadzać z przyjętymi normami oraz oczekiwaniami klienta jednocześnie, co pozwala wykonywać czyszczenie w krótszym czasie przy zachowaniu ogromnej precyzji. Takie sita powstają wyłącznie w specjalistycznych zakładach produkcyjnych, do których grona zalicza się wytwórnia Sitono. W jej ofercie znaleźć można szereg sit dla rolnictwa, które współpracują nie tylko z wialniami i czyszczalniami. W jakich jeszcze maszynach się sprawdzają?

Sito dopasowane do maszyny rolniczej

W rolnictwie wykorzystuje się wiele maszyn i urządzeń, które wymagają zastosowania odpowiednich sit. Oprócz wspomnianych już wialni i czyszczalni, warto zwrócić uwagę również na sita do rozdrabniaczy czy młynów. Sito z właściwymi prześwitami będzie niezbędnym elementem maszyn do mielenia zbóż, słomy czy nawet pelletu. Perforowane sito stalowe do mielenia pasz doskonale sprawdzi się nawet przy intensywnej eksploatacji, gwarantując wytrzymałość na najwyższym poziomie.

Dostosowanie otworów okrągłych czy podłużnych daje możliwość przygotowania sita świetnie przygotowanego do każdego produktu wykorzystywanego w rolnictwie. Należy jednak pamiętać, że wykonanie takiego sita nie jest czynnością łatwą i wymaga skorzystania z nowoczesnego parku maszynowego. Dysponują nim wyłącznie renomowane zakłady produkcyjne, które zajmują się wytwarzaniem sit przeznaczonych nie tylko dla rolnictwa, ale także wielu innych branż. Dużym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zamówienia sita o wybranych wymiarach i parametrach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz