Materiał Partnera

Silniki o gładkich powierzchniach – innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu spożywczego

Silniki o gładkich powierzchniach – innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu spożywczego

Silniki o gładkich powierzchniach dedykowane są dla firm działających w branży spożywczej oraz dla przedsiębiorstw, gdzie bardzo ważne jest utrzymanie wysokich standardów higienicznych. Brak charakterystycznego użebrowania pomaga utrzymać urządzenie w należytej czystości, co sprzyja bezpieczeństwu produkowanych wyrobów. Czym jeszcze wyróżniają się silniki o gładkich powierzchniach?

Silniki gładkie i ich zalety

W każdej branży przemysłowej wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny, które podnoszą wydajność oraz jakość procesów produkcyjnych. Ich praca nie byłaby jednak możliwa bez wysokiej klasy urządzeń napędowych. Jeżeli chodzi o przemysł spożywczy, to szczególną uwagę przywiązuje się do czystości i bezpieczeństwa produkcji. Z tego też względu do zasilania maszyn wybierane są napędy z silnikami gładkie. Jednym z wiodących producentów napędów jest firma Nord Drivesystems, która posiada bardzo rozbudowaną ofertę silników bez użebrowań. Umożliwia to dobór odpowiedniego urządzenia do potrzeb konkretnej maszyny przemysłowej. Silniki gładkie nie posiadają otworów wentylacyjnych, dzięki czemu nie gromadzą się w nich zanieczyszczenia. Brak wentylacji zapobiega także rozprzestrzenianiu się patogenów w wyniku ruchu powietrza.

W odpowiedzi na potrzeby szerokiego grona klientów, specjaliści firmy Nord opracowali nowy rozmiar silnika, który dostępny jest w trzech wariantach mocy: 0,12 kW, 0,18 kW i 0,25kW. Warto wspomnieć też, że urządzenie gwarantuje energooszczędną pracę dzięki poziomowi wydajności IE3. Obudowa tego modelu została wykonana z aluminium, co skutecznie zabezpiecza silnik przed korozją.

Modułowa konstrukcja silnika wyznacznikiem jego uniwersalności

Silniki gładkie wyróżniają się modułową konstrukcją, co zwiększa wszechstronność ich zastosowania. Producent oferuje także wiele wariantów wyposażenia, dzięki czemu urządzenia te można dostosować do potrzeb danej linii produkcyjnej. Warto zwrócić uwagę na elementy takie jak:

  • czujnik temperatury,
  • monitor temperatury,
  • ogrzewanie postojowe,
  • uszczelnione wyloty kondensatu,
  • obudowana skrzynka zaciskowa,
  • klasa ochrony IP69K.

Silniki o gładkich powierzchniach doskonale współpracują z pozostałymi produktami firmy Nord Drivesystems. Mowa tutaj w szczególności o przekładniach stożkowych i ślimakowych. Warto wspomnieć, że reduktory również występują w wersji bez użebrowań, dzięki czemu czyszczenie całego układu zasilającego jest niezwykle proste. Używane w tym celu preparaty z łatwością się spłukują, a ich resztki nie osadzają się w zakamarkach urządzeń.

Opracowanie:
Zakrzów 414
tel. 12 288 99 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz