Materiał Partnera

Silnik samochodu

Silnik samochodu

Nowatorskie rozwiązania nie są niczym zaskakującym w takiej branży jak motoryzacja. Tutaj projektanci prześcigają się w podnoszeniu funkcjonalności i efektywności wszystkich układów i elementów w samochodzie. Daje się również zauważyć trend minimalizacji wszystkich urządzeń. Fiat posunął się krok dalej i zaproponował nowy silnik MultiAir. Ponieważ silnik to najważniejszy element samochodu, warto jego naprawę zlecać wyłącznie doświadczonym mechanikom.

Pracownicy warsztatów samochodowych mają nie lada zadanie, jeśli chodzi o śledzenie nowinek technicznych i nowych modeli samochodów. Na ich barkach spoczywa ciężar napraw i regeneracji wszystkich układów samochodowych. BB Automotive to firma, której pracownicy trzymają rękę na pulsie. Naszą specjalnością jest naprawa silników fiata a w szczególności regeneracja silników Fiata MultiAir. Przeprowadzamy również montaż instalacji gazowej w samochodzie oraz na bieżąco dokonujemy wszelkich napraw klientów zgłaszających się do naszego warsztatu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i proponujemy najlepsze rozwiązania. Naprawy realizujemy terminowo i rzetelnie.Silnik to serce samochodu

Od pracy silnika zależy praca pozostałych układów samochodowych. Warto, więc dbać o jego poprawne działanie, regenerację oraz raz na jakiś czas zgłosić się na czyszczenie silnika. BB Automotive to firma, której specjalnością jest naprawa silników Fiata. Trzeba podkreślić, że jest to firma, która lubi raz na jakiś czas zrewolucjonizować rynek samochodowy. Jedną z ich propozycji jest silnik MultiAir, który miał zmniejszyć koszty eksploatacji auta i usprawnić jego pracę. Innowacja miała polegać na sterowaniu zaworami ssącymi bez wałka rozrządu. Postawiono tutaj na elektro-hydraulikę. Mimo że jest to ciekawe rozwiązanie, to nie jest ono bezawaryjne. Chcemy cieszyć się dużą mocą silnika, wydajnością pojazdu oraz względnie niskim spalaniem. W silnikach typu MultiAir tradycyjny wałek rozrządu zastąpiony został zaworami wydechowymi. Jednak jak to zazwyczaj bywa z nowinkami pierwsze modele samochodów podatne są na uszkodzenia związane na przykład z modułem sterującym. Nasza firma specjalizuje się w serwisie silników Fiata, dlatego naprawa silnika Fiata MultiAir nie stanowi dla nas problemu!

Kiedy udać się do mechanika?

Naprawa silnika Fiata zazwyczaj nie wymaga drogich elementów. Naprawa silników MultiAir może być jednak kosztowna, jeśli nie zareagujemy w odpowiednim momencie. Kiedy trzeba udać się do mechanika? Z pewnością wtedy, gdy zapali się kontrolka sygnalizująca awarię silnika. Jeżeli problemem jest awaria modułu sterującego pierwsze, co powinno zwrócić naszą uwagę to dziwne odgłosy spod maski przypominające klekotanie i spadające obroty silnika. Podstawą poprawnego działania układów jest również regularna wymiana oleju wraz z filtrem do układu MultiAir. Brak płynności pracy cylindrów i tłoków może wymagać dodatkowej regulacji. W naszej siedzibie przeprowadzimy efektywne czyszczenie silników Fiata, serwis i regenerację silników MultiAir oraz naprawę silników samochodowych innych marek.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz