Artykuł sponsorowany

Sezonowa wymiana opon - Diagnostyka Samochodowa H. i M. Tymińscy Sp. z o.o.

Sezonowa wymiana opon - Diagnostyka Samochodowa H. i M. Tymińscy Sp. z o.o.

Chociaż sezonowa wymiana opon odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze, to wciąż jest bagatelizowana przez wielu kierowców. Warto wyrobić w sobie dobry nawyk, by wraz ze zmianą pory roku, pojawić się w zakładzie Diagnostyka Samochodowa H. i M. Tymińscy Sp. z o.o. Dlaczego zmiana ogumienia w aucie to tak ważna czynność i warto wykonać ją w profesjonalnym serwisie?

Kiedy należy zmienić opony?

Wymiana opon to konieczność wynikającą z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim, komplety zimowe różnią się składem mieszanki, z której są wykonane, względem tych letnich. Baza z kauczuku i krzemionki zapewnia im większą elastyczność nawet w ujemnych temperaturach. Przyjęło się, że w przypadku gdy średnia dobowa temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej 7 stopni Celsjusza, należy odwiedzić sprawdzony serwis jak Diagnostyka Samochodowa H. i M. Tymińscy Sp. z o.o. w celu wymiany opon. Jak podkreśla pracownik firmy:

Dopasowanie opon do warunków atmosferycznych gwarantuje przede wszystkim optymalny czas hamowania i lepszą przyczepność do podłoża. Korzystając z usług naszego warsztatu, wyposażonego w niezbędny sprzęt, zmiana kół przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Dlaczego nie warto wymieniać opony samodzielnie?

Komplet opon zamontowanych na felgach, podnośnik i klucz do kół to teoretycznie zestaw, który wystarczy do samodzielnej zmiany. Jednak sama wymiana to nie wszystko. Należy pamiętać jeszcze o prawidłowym wyważeniu opon. Skutki pominięcia tego etapu mogą być bardzo niebezpieczne. Niepożądane drgania bywają szczególnie szkodliwe dla elementów zawieszenia. Sezonowa wymian opon to także świetna okazji do sprawdzenia takich części jak hamulce czy układ kierowniczy. Po śladach na bieżniku doświadczony mechanik może zauważyć źle ustawioną geometrię zawieszenia, a także od razu ją skorygować. Podobnie ze skontrolowanie ciśnienia w oponach. Są to czynności, których nie da się wykonać samodzielnie w domowym garażu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz