Materiał Partnera

Sesja plenerowa w dniu ślubu

Sesja plenerowa w dniu ślubu

Prawie każdy fotograf weselny ma w swojej ofercie również sesję plenerową. Decyzją, jaką należy podjąć przy podpisywaniu umowy, jest termin wykonania tzw. pleneru. Do wyboru mamy tak naprawdę dwie opcje. Sesję możemy zorganizować w dniu ślubu lub umówić się z fotografem na innym termin. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad zaletami i wadami obu rozwiązań.

Jak wybrać miejsce sesji plenerowej?

Podejmując decyzję odnośnie terminu sesji plenerowej trzeba wziąć pod uwagę trudność i czasochłonność całego przedsięwzięcia. Wiele osób wybiera w tym przypadku praktyczny minimalizm. Bez fajerwerków i długich, kilkusetkilometrowych podróży w miejsce, które uznamy za idealne do wykonania sesji. Warto pamiętać, że dobry fotograf ślubny jest w stanie zrealizować efektowną sesję plenerową niemalże w każdym miejscu. O ile oczywiście dysponuje odpowiednią dawką kreatywności. Jeśli jednak para młoda zdecyduje się na sesję plenerową w jakimś odległym zakątku kraju, to zdecydowanie nie będzie można jej zrealizować w dniu ślubu. Logistycznie będzie to niewykonalne.

Jakie są zalety sesji plenerowej w dniu ślubu?

Warto zdać sobie sprawę, że jeszcze kilkanaście lat temu sesje plenerowe wykonywane w dniu ślubu były standardem. W ustalonym wcześniej momencie młoda para znikała na 1-2 godziny i w tym czasie pozowała w jakimś urokliwym zakątku w pobliżu domu weselnego. Tak naprawdę goście weselni, pochłonięci dobrą zabawą, nie byli w stanie odnotować dłuższej nieobecności młodych. Odbywało się to zatem bez szkody dla przyjęcia weselnego.

Aktualnie większość par odchodzi od tej „tradycji”. Pomimo, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwala bowiem zamknąć wszystkie „prace fotograficzne” w ramach jednego dnia. To na pewno przekłada się na koszty wykonania usługi. Z drugiej strony wielu fotografów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, w cenie usługi zawiera już koszt wykonania sesji w dowolnie wybranym terminie. Dużo gorzej przedstawia się sytuacja z fryzjerem i kosmetyczką. Chcąc wykonać sesję plenerową w innym terminie trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami przygotowania fryzury i makijażu. Warto też wziąć pod uwagę autentyczność zdjęć. O co w tym chodzi? O emocje! W dniu wesela są one szczere i prawdziwe. Realizując sesję w innym terminie bardzo trudno będzie je odtworzyć w 100%. Przez to zdjęcia mogą stracić swój unikalny charakter i klimat.

Jakie są wady sesji plenerowej w dniu ślubu?

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty trzeba jednak przyznać, że aspekty praktyczne takie jak komfort i możliwość swobodnego zaplanowania sesji plenerowej, biorą górę. Dużo więcej par rezygnuje z sesji plenerowej w dniu ślubu. Dlaczego? Ślub i wesele to ogromne emocje i stres. W takiej sytuacji dodatkowe obciążenie w postaci sesji plenerowej w żadnym wypadku nie może być przyjemnością. Wręcz może to odbić się negatywnie na emocjach, jakie zostaną uwiecznione na fotografiach. W dniu ślubu para młoda ma zbyt wiele rzeczy na głowie, aby dodatkowo myśleć jeszcze o „obowiązku” w postaci sesji plenerowej. Dużym ograniczeniem jest także niemożność swobodnego wyboru miejsca na sesję. Nie zawsze dom weselny jest usytuowany w atrakcyjnej scenerii.

Podsumowując sesja plenerowa w dniu ślubu jest na pewno praktycznym rozwiązaniem. Z drugiej strony pary często wybierają większą swobodę i luz, które towarzyszą im już po zakończeniu ślubu i wesela. Dlatego decydują się na sesję plenerową w innym terminie. W kwestii organizacji samej sesji bardzo pomocne mogą okazać się wskazówki fotografa ślubnego. Korzystając z usług Konrada Szarka, który prowadzi studio fotografii DUET EXPERT sp. z o.o., możecie liczyć na pełen profesjonalizm, ale także kreatywność w aranżacji niezapomnianych sesji ślubnych.

Opracowanie:
Kraków, os. 2 Pułku Lotniczego 46 lok. 89
tel. 513 525 527
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz