Materiał Partnera

Serwis samochodu – kiedy należy zgłosić się do mechanika?

Serwis samochodu – kiedy należy zgłosić się do mechanika?

Zastanawiasz się, po ilu przejechanych kilometrach stan samochodu powinien zostać sprawdzony przez czujne oko eksperta? Pamiętaj, że zwlekanie z wizytą u mechanika może spowodować awarię pojazdu w najmniej oczekiwanym momencie! Nie ryzykuj groźnej sytuacji na drodze – dowiedz się, kiedy udać się na przegląd auta.

W obecnych czasach samochody dla wielu osób stały się niemalże drugim domem – spędzamy w nich mnóstwo czasu w drodze do biura, na spotkania biznesowe lub zakupy. Nic dziwnego – są znacznie wygodniejsze niż komunikacja miejska i gwarantują komfortową podróż. Pamiętajmy jednak, że auto zapewni nam bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy będzie w pełni sprawne. Dlatego bardzo ważne są regularne wizyty w sprawdzonym warsztacie samochodowym oraz w stacji kontroli pojazdów.

Przegląd auta

Zastanawiasz się, kiedy należy udać się do zaufanego serwisu samochodowego? Jeżeli Twój pojazd działa sprawnie i bez zarzutu, zwróć uwagę na licznik auta. Jeżeli właśnie przekroczyłeś przebieg 15 tys. km to znak, że pora pokazać samochód ekspertom. Rzadko używasz auta, jednak minął już rok od ostatniej kontroli? Również powinieneś udać się do warsztatu, żeby wymienić olej silnikowy, zanim straci on swoje właściwości. Wówczas warto poprosić także o przegląd klimatyzacji, która może być siedliskiem groźnych dla naszego zdrowia grzybów i bakterii. Warto pamiętać także o płynie hamulcowym, który powinien być wymieniany co dwa lata lub po przejechaniu 60 tys. km. Natomiast płyn chłodniczy zwykle musi zostać wymieniony co 2-4 lata – wszystko zależy od tego, jak często używasz pojazdu. Najrzadziej wymieniamy olej w skrzyni biegów – po 100 tys. przejechanych km lub co 5 lat. Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze warsztatu? Postaw na miejsce z doświadczeniem, które cieszy się renomą i uznaniem klientów, jak Motos Sp. z o.o. w Warszawie. Warsztat funkcjonuje razem z profesjonalną stacją kontroli pojazdów, która wykonuje okresowe badania techniczne.

Cechy profesjonalnego serwisu samochodowego

Czym wyróżnia się dobry warsztat samochodowy? Bez wątpienia wykwalifikowanym personelem, który potrafi dokładnie zlokalizować usterkę i sprawnie ją usunąć. Ważne również, żeby pracownicy warsztatu potrafili rzeczowo odpowiedzieć na pytania klientów i naprawiali pojazdy w uzgodnionym terminie.

Profesjonalny warsztat samochodowy z fachowym personelem sprawi, że Twój pojazd będzie funkcjonował sprawnie, a wszelkie usterki zostaną w porę dostrzeżone i naprawione. Postaw na miejsce z doświadczeniem, które cieszy się zaufaniem kierowców.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz