Materiał Partnera

Serwis samochodów ciężarowych – jakie usługi realizuje?

Serwis samochodów ciężarowych – jakie usługi realizuje?

Samochody ciężarowe są intensywnie eksploatowane – przeważnie wykorzystuje się je do przewozów ładunków o sporej masie na dalekich dystansach, w związku z czym muszą być one doskonale przygotowane technicznie. Ich serwisowanie nie jest jednak proste, a wszelkie naprawy należy wykonywać w renomowanym warsztacie zajmującym się właśnie takim typem pojazdów. Co konkretnie proponują specjalistyczne serwisy?

Znalezienie problemu

Szybkie wyeliminowanie nieprawidłowości w działaniu poszczególnych układów samochodu ciężarowego możliwe jest dzięki odpowiedniej diagnostyce. Wykonanie jej za pomocą specjalnego komputera to spore udogodnienie pozwalające na trafne zlokalizowanie źródła awarii. Tego typu usługę oferuje firma Jerzy Cabała PTHU, która oprócz usług transportowych jest w stanie także zadbać o każdy samochód ciężarowy czy dostawczy, serwisując go w swoim warsztacie.

Doskonałe zaplecze techniczne pozwala jednak nie tylko na wykonanie diagnostyki. Fachowcy zajmą się kompleksową naprawą silników, w tym m.in. wymianą termostatów czy pomp wody. Ich awaria może prowadzić do przegrzewania się jednostki napędowej, a w konsekwencji sporych uszkodzeń. Warto wspomnieć, że w dobrych serwisach samochodów ciężarowych wykonywane są też wymiany oleju czy filtrów, a także wszelkich innych płynów eksploatacyjnych. Zakład mechaniki pojazdowej tego typu będzie również w stanie zadbać o inne podzespoły auta ciężarowego – jakie dokładnie?

Kompleksowe usługi warsztatu dla pojazdów ciężarowych

Jednym z elementów wpływających najbardziej na bezpieczeństwo podczas jazdy są hamulce. Szczególnie istotne są one w samochodzie ciężarowym, gdzie obciążenia związane z masą ładunku znajdującego się na naczepie są ogromne. Wymusza to konieczność zachowania każdego komponentu układu hamulcowego w doskonałym stanie technicznym. Dobry warsztat dla ciężarówek w ramach świadczonych usług zajmie się zatem wymianą tarcz, klocków, szczęk, cylinderków czy bębnów hamulcowych. Fachowcy zweryfikują przewody hamulcowe metalowe i elastyczne, a w razie wykrycia ich zużycia bądź nieprawidłowego działania zajmą się wymianą.

Problemy mogą również występować w funkcjonowaniu układu napędowego i kierowniczego. Nierzadko zużyciu ulega także zawieszenie, które przy dalekich trasach narażone jest na kontakt z nierówną, nieprzystosowaną do sporej masy samochodu ciężarowego nawierzchnią. Nowoczesne pojazdy ciężarowe wyposażone są w wiele złożonych układów, a do ich naprawy niezbędne są specjalistyczne narzędzia i maszyny. Z tego względu warsztaty dla samochodów ciężarowych dysponować muszą odpowiednim zapleczem technicznym, a także wykwalifikowaną kadrą mechaników.

Opracowanie:
Wrocław, Buforowa 4e
Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz