Materiał Partnera

Sekret urody Kleopatry, czyli złoto w zabiegach kosmetycznych.

Sekret urody Kleopatry, czyli złoto w zabiegach kosmetycznych.

Zastosowanie złota w celach terapeutycznych miało miejsce już 2500lat p.n.e. Wówczas używane było przez Chińczyków do leczenia jątrzących się ran i nadmiernej potliwości. Dobroczynne właściwości tego szlachetnego pierwiastka były wykorzystywane przez kolejne stulecia. Po dzień dzisiejszy korzystamy z jego dobrodziejstw, także w salonach kosmetycznych. Jaki wpływ na skórę ma złoto?

Złoto, jako naturalna pielęgnacja skóry

W kosmetologii wykorzystuje się powszechnie złoto koloidalne. Tworzy je zawiesina najdrobniejszych cząsteczek tego pierwiastka w wodzie destylowanej. Jest to całkowicie naturalny preparat, którego dobroczynne właściwości zostały poparte wieloma badaniami naukowymi. Złoto – w celu widocznej poprawy kondycji skóry- od dawno stosowane było przez Japonki, które słyną z promiennej i zadbanej cery. Upodobała je sobie także Kleopatra, legendarna egipska piękność. Dziś każda kobieta może poczuć się równie luksusowo. Produkty i zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem złota kosmetycznego są ogólnodostępne.

Piękna i promienna cera

Zalety stosowania złota kosmetycznego można mnożyć w nieskończoność. Jak zapewnia specjalista z firmy Edan, która zajmuje się jego sprzedażą- kosmetyki z jego zawartością sprawdzą się w przypadku wielu problemów skórnych. Kosmetolodzy dedykują preparaty ze złotem kosmetycznym zwłaszcza kobietom o cerze dojrzałej i zmęczonej, pozbawionej blasku. Doskonale odmładza ono skórę, pobudzając fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, które stanowią swoiste rusztowanie dla skóry. Dzięki temu cera na dłużej zachowuje jędrność, jest bardziej napięta i wolniej się starzeje. Ponadto złoto wspaniale rozświetla skórę, nadając jej zdrowego wyglądu. Zaobserwowano również, że posiada ono właściwości ochronne. Cząsteczki pierwiastka osiadając na skórze tworzą filtr, który zabezpiecza ją przed zanieczyszczeniami i szkodliwym promieniowaniem. Kosmetyki ze złotem efektywnie leczą wszelkie zmiany trądzikowe. Przyczyniają się także do szybkiej redukcji przebarwień i plam posłonecznych. Złoto kosmetyczne stanowi też ważny składnik kremów pod oczy o działaniu przeciwobrzękowym. Łagodzi ono opuchliznę i likwiduje nieestetyczne cienie. Dodaje się je do serum o działaniu regenerującym. Warto sięgnąć po produkty tego typu zwłaszcza po sezonie wakacyjnym, kiedy to borykamy się często z problemem podrażnionej i przesuszonej skóry. Złoto kosmetyczne wykorzystuje się także do produkcji rozświetlających baz pod makijaż. Przedłużają one trwałość make-upu i wyczuwalnie wygładzają skórę, dzięki czemu nałożone na nią produkty kolorowe wyglądają korzystniej. Udowodniono również pozytywny wpływ szlachetnego pierwiastka na zahamowanie rozwoju bielactwa i łuszczycowego zapalenia stawów. Ponadto wykazuje ono działanie przeciwgrzybicze i zmniejsza ilość immunoglobulin w krwi.

Opracowanie:
Kraków, Szlak 8
tel. 12 632 69 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz