Materiał Partnera

Segmentowa czy rolowana - brama garażowa na miarę naszych potrzeb

Segmentowa czy rolowana - brama garażowa na miarę naszych potrzeb

Garaż to wbrew pozorom dość istotne miejsce na naszej posesji, które powinno być odpowiednio zabezpieczone przed dostępem nieodpowiednich osób. Bardzo często, oprócz ochrony dla naszych aut, pełni ono rolę warsztatu lub pomieszczenia gdzie przechowujemy narzędzia bądź też inne urządzenia i maszyny, niekiedy dość wartościowe. Dodatkowo gdy garaż połączony jest bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym, stanowi miejsce umożliwiające dostęp do wnętrza domu. Dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniej bramy garażowej, która ochroni nasz majątek, a jednocześnie stanowić będzie ważny element systemu zabezpieczenia domu. Taką rolę doskonale spełniają bramy segmentowe i rolowane.

Kilka słów o bramach rolowanych i segmentowych

Nie da się ukryć że w przypadku bram garażowych, oprócz systemów segmentowych oraz rolowanych, na rynku funkcjonują również rozwiązania uchylne lub tradycyjne rozwieralne (skrzydłowe). Niemniej jednak to właśnie bramy rolowane i segmentowe, z roku na rok znajdują coraz większą rzeszę zwolenników. Czym zatem charakteryzują się oba te systemy
i skąd wynika popularność tego typu rozwiązań? Warto wiedzieć że:

  • bramy rolowane - nazywane są również roletowymi lub żaluzjowymi – co wynika
    z zasady ich działania i konstrukcji. Zbudowane są one ze stosunkowo wąskich profili (lameli) połączonych zaczepami. Konstrukcja ta w trakcie otwierania unosi się i nawija na wałek umieszczony w specjalnej kasecie. Rozwiązanie to umożliwia wykorzystanie maksymalnej wysokości wnętrza garażu. Dodatkowo nowoczesne bramy roletowe mogą być mocowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia garażowego, co pozwala na zastosowanie ich także w nietypowych sytuacjach montażowych. Warto przy tym pamiętać, że bramy żaluzjowe posiadają zazwyczaj napęd elektryczny (obsługiwany za pomocą pilota), co jednak nie przeszkadza aby otworzyć je ręcznie w przypadku awarii zasilania.

  • bramy segmentowe – montuje się je wewnątrz pomieszczenia i mogą występować
    w dwóch wariantach, górnym i bocznym, przy czym ten pierwszy jest jednak bardziej popularny. Podobnie jak w przypadku bram żaluzjowych, konstrukcje segmentowe zbudowane są z połączonych ze sobą lameli. Niemniej jednak zazwyczaj są one szersze, niż ma to miejsce w przypadku bram rolowanych, zaś podczas otwierania „łamią” się i wsuwają pod sufit garażu. Większość tego typu rozwiązań również posiada napęd elektryczny, choć możliwa jest także obsługa manualna. Niewątpliwym atutem bram segmentowych jest ich wysoka termoizolacyjność, na którą wpływa wypełnienie z pianki poliuretanowej o grubości 20-60 mm.

Zarówno rozwiązania segmentowe, jak i rolowane oferowane są w ogromnej ofercie dostępnych wzorów, przetłoczeń oraz kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to wieloletnia inwestycja, którą warto przemyśleć,
a w razie wątpliwości zasięgnąć porady u specjalistów, takich jak firma Dom-Serwis Jan Mikołajczyk, oferujących sprzedaż, montaż i serwis bram garażowych. Niemniej jednak przy tego typu decyzji, oprócz kwestii ceny musimy uwzględnić także rodzaj i rozmiary garażu, wielkość podjazdu, a także indywidualne preferencje. Nie da się przy tym ukryć, że bramy żaluzjowe, ze względu na swoją konstrukcję, znakomicie sprawdzą się w przypadku garaży o mniejszej powierzchni, zaś bramy segmentowe, o dobrej termoizolacyjności, wybierane są najczęściej do większych pomieszczeń garażowych, połączonych bezpośrednio
z budynkiem mieszkalnym.

Współczesne bramy segmentowe i rolowane, odpowiednio zamontowane oraz prawidłowo użytkowane, to produkty najwyższej jakości, które, oprócz komfortu użytkowania i bogatego wzornictwa, oferują użytkownikom trwałość, a także bezpieczeństwo.

Opracowanie:
Myślenice, Słowackiego 74
tel. 12 274 07 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz