Artykuł sponsorowany

Ściernice listkowe – o czym pamiętać przy ich wyborze podpowiadają fachowcy z firmy Dana

Ściernice listkowe – o czym pamiętać przy ich wyborze podpowiadają fachowcy z firmy Dana

Elektronarzędzia ścierne oraz szlifujące to ogromna i zróżnicowana grupa urządzeń, przy czym do szczególnie popularnych zaliczyć należy różnego rodzaju szlifierki, które swoją uniwersalność zastosowań zawdzięczają między innymi możliwości wykorzystania specjalistycznych i zróżnicowanych elementów ściernych. Warto przy tym pamiętać, że na tle dostępnych na rynku tarcz i końcówek stosowanych do szlifowania i ścierania, na szczególną uwagę zasługują ściernice listkowe, dostępne w specjalistycznych sklepach, takich jak firma Dana sp. z o.o.

Kilka słów na temat ściernic listkowych z oferty firmy Dana

Ściernice listkowe, występujące zazwyczaj w postaci tarcz listkowych, łączą w sobie funkcjonalność tarczy do szlifowania wykonanej z elektrokorundu (fleksa) oraz krążka wykonanego z płótna ściernego. Wynika to z faktu, że typowa tarcza listkowa (tzw. talerzowa) zbudowana jest z zachodzących na siebie listków wykonanych z płótna ściernego, przyklejonego do specjalnego, półsztywnego podkładu, wykonanego z włókna szklanego lub plastiku, zaś ta specyficzna budowa wpływa na wydajność obróbki, a także wszechstronne zastosowanie narzędzia.

Ściernice to produkty dostępne w wyspecjalizowanych firmach oferujących sprzedaż narzędzi, takich jak Dana sp. z o.o.. Niemniej jednak poszukując tego typu produktów, warto mieć świadomość, że:

Ściernice listkowe oferowane w naszym sklepie można podzielić przede wszystkim ze względu na ich budowę, gdzie oprócz najpopularniejszych ściernic talerzowych (listki ułożone są równomiernie na kształt płaskiego wachlarza przylegającego do podstawy), wyróżnić można także ściernice listkowe trzpieniowe (ich centralną część stanowi trzpień, który otaczają listki ścierne) lub nasadzane w postaci szerokiego walca. Ściernice talerzowe, trzpieniowe i nasadzane wykonywane są w szerokiej gamie granulacji. Oczywiście dobór odpowiedniej grubości ziarna warto skonsultować z zatrudnionymi przez nas specjalistami w oparciu o rodzaj planowanych prac z użyciem ściernic.

Przeznaczenie ściernic listkowych

Ściernice listkowe to produkt o wszechstronnym zastosowaniu, a co za tym idzie pojawiają się one zarówno profesjonalnych warsztatach, fabrykach lub na placach budowy, jak i na wyposażeniu majsterkowicza amatora. Należy bowiem pamiętać, że odwiedziny w firmie Dana i dobór odpowiednich ściernic pozwolą nam efektywnie przeprowadzić:

  • szlifowanie różnego rodzaju powierzchni, np. usuwanie rdzy oraz farby,
  • szlifowanie szwów spawalniczych,
  • szlifowanie pachwinowe – gdzie istnieje potrzeba obrobienia miejsca styku dwóch powierzchni,
  • odgradowywanie i ukosowanie – obróbka polegająca na zdzieraniu dużej ilości materiału w krótkim czasie,
  • fazowanie.

Właściwie dobrane ściernice pozwalają na profesjonalną obróbkę różnorodnych powierzchni, w tym tych wykonanych z aluminium, żeliwa, różnych rodzajów stali, a nawet plastiku i drewna.

Ściernice listkowe talerzowe, trzpieniowe i nasadzane, oferowane przez firmę Dana, to idealne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku tradycyjnych prac szlifierskich, jak i wtedy gdy zaistnieje potrzeba obrabiania trudno dostępnych lub wąskich miejsc, bez względu na to czy mowa tu o obróbce zgrubnej, czy precyzyjnych pracach wykończeniowych. Oczywiście podstawą prawidłowego przeprowadzenia tego typu działań jest skorzystanie z wiedzy i doświadczenia pracowników firmy Dana przy wyborze ściernic.

Opracowanie:
Gdańsk, Gostyńska 6
tel. 58 346 40 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz