Materiał Partnera

Ściana za łóżkiem w sypialni – jak ją zagospodarować?

Ściana za łóżkiem w sypialni – jak ją zagospodarować?

Ściana za łóżkiem w sypialni stanowi ogromne pole do aranżacji, choć niestety nie wszyscy z nas wiedzą, jak dobrze ją udekorować. Warto jednak o tym pomyśleć, nie tylko podczas późniejszego remontu, ale od razu na etapie wykończenia naszego nowego domu lub mieszkania. Opcji w tym obszarze jest naprawdę sporo, dlatego nietrudno dopasować dekorację, która będzie odpowiadać konkretnym gustom i preferencjom.

Fototapeta

Ciekawym rozwiązaniem, nadającym charakteru sypialni będzie bez wątpienia fototapeta, a umieszczona na całej ścianie, pomoże stworzyć naprawdę spektakularny efekt. Osiągniemy go wówczas, gdy zdecydujemy się na wybór krajobrazu bądź grafiki dającej wrażenie głębi, dzięki czemu dodatkowo powiększymy pokój optycznie. Popularne są także fototapety w formie minimalistycznych wzorów, kwiatów, źdźbła trawy, a także widoków miejskich, jednak oferta wśród producentów jest niezwykle szeroka, dzięki czemu bez wątpienia znajdziemy odpowiadającą nam opcję.

Cegła

Nie wszyscy z nas są zwolennikami ciepłych i przytulnych sypialni, udekorowanych puchowymi poduszkami i kocami. Znacząca grupa lubi także bardziej surowe wnętrza o industrialnym charakterze. W tym przypadku znakomicie sprawdzi się w wykończenie w postaci modnej cegły: w zależności od preferencji, może ona mieć tradycyjny kolor brązu, ale może być także pomalowana na biało. W przypadku ostatniej wersji, wciąż uzyskamy minimalistyczny i wyważony charakter sypialni, którą będziemy mogli dopełnić całą gamą gustownych dodatków.

Duży, dekoracyjny zagłówek łóżka

W ostatnim czasie, sporą popularnością cieszą się także obszerne zagłówki łóżek, które stanowią centralny punkt w pokoju sypialnym. Mogą to być tzw. wezgłowia pikowane, dostępne w wielu różnych kolorach, od bieli i szarości, przez pudrowe róże, aż po odważne granaty i zielenie. Dodatkowo warto dopełnić je subtelnymi i ciekawymi grafikami ponad zagłówkiem, szczególnie wtedy, gdy lubimy nieco bardziej dekoracyjny styl wykończenia wnętrz.

Lustro

Ciekawym sposobem na zapełnienie przestrzeni za łóżkiem, jest także zamontowanie nad nim dużego lustra. Jak przyznaje Rafał Bejger zajmujący się usługami wykończeniowo-remontowymi, ta opcja sprawdzi się szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń, które dzięki zastosowaniu jasnych kolorów oraz luster, optycznie będą wydawać się większe.  

Ściana za łóżkiem w sypialni daje nam ogromne pole do manewru pod względem wykończenia tego wnętrza, możemy bowiem łatwo i szybko zmieniać jego charakter, choćby za pomocą grafik, obrazów, luster, a także bardziej zaawansowanych metod, jak wykończenia z cegły. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz