Materiał Partnera

Samochody marki Volvo – luksus w zasięgu ręki

Samochody marki Volvo – luksus w zasięgu ręki

Samochody marki Volvo nie są zbyt popularne na polskich drogach. Przyczyna jest prosta: dostępne są inne, tańsze auta. Stosunkowo drogie Volvo jest jednak warte każdej wydanej na nie złotówki. Niezawodność, rozwiązania, które odmieniły motoryzację i przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach całego świata, a wreszcie wysmakowany ponadczasowy design – Volvo to luksus przez duże L.

Samochody Volvo – bezpieczeństwo najwyższej klasy

Volvo od samego początku zapracowało na opinię najbezpieczniejszych samochodów świata. Potwierdzają ją regularne testy oraz liczne nagrody przyznawane za wkład w rozwój technologii bezpieczeństwa. Volvo ma na swoim koncie takie rozwiązania, jak trzypunktowe pasy bezpieczeństwa czy zewnętrzne poduszki powietrzne, które miały chronić wszystkie ofiary wypadku – nie tylko pasażerów. Obecnie marka dysponuje jednym z najbardziej zaawansowanych centrów badawczych na świecie. Tam właśnie powstają kolejne technologie, które przesądzają o tym, że w dziedzinie bezpieczeństwa Volvo nie tylko nie ma sobie równych, ale też jest niedoścignionym wzorem dla pozostałych producentów aut.

Założyciele marki Volvo, Gustaf Larson i Assar Gabrielsson, chcieli stworzyć samochód, który będzie się nadawał do codziennego użytkowania w surowych szwedzkich warunkach. Stąd ogromna odporność tych aut na czynniki atmosferyczne, niskie temperatury, korodowanie i uszkodzenia mechaniczne – mówi ekspert z Inter-Car Bielany we Wrocławiu. – Trzeba użyć ogromnej siły, aby poważnie uszkodzić Volvo. Z typowych kolizji wychodzą one niemal bez szwanku, a pasażerowie bez większych obrażeń.

Okazało się, że nie tylko Szwedzi potrzebują solidnych i niezawodnych aut. Dziś Volvo ma 19 fabryk na całym świecie i jest obecne w 180 krajach. To najlepiej świadczy o jakości tych samochodów.

Surowy urok elegancji, czyli design Volvo

Samochody Volvo ujmują nie tylko bezpieczeństwem, niezawodnością i wysokiej jakości wykonaniem, ale też designem, który wyróżnia się na drogach. Podczas gdy nowe auta są coraz mniej proporcjonalne i coraz bardziej udziwniane, projektanci Volvo od lat trzymają się klasycznej elegancji, bryły czerpiącej z najlepszych tradycji motoryzacyjnych, w zaskakujący sposób łącząc skandynawskie umiar i prostotę z elegancją najwyższej próby. Ten wygląd sprawia, że wielbiciele marki Volvo to najczęściej koneserzy, którzy potrafią docenić ponadczasowy projekt niepodatny na zmieniające się mody.

W klasycznym wystroju samochodów Volvo kryją się najnowocześniejsze rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, komfort i wygodę jazdy. Przemyślanie wkomponowana elektronika nie zaburza jednak harmonii projektu. Kropkę nad i stanowią najwyższej jakości materiały, których wygląd, wytrzymałość i spasowanie nie tylko nie pozostawiają nic do życzenia, ale wręcz zachwycają. Auta Volvo to precyzja i luksus widoczne zarówno w bryle, pod maską, jak i wewnątrz – słowem: w każdym calu.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz