Materiał Partnera

Samochód po kolizji drogowej, co zrobić?

Samochód po kolizji drogowej, co zrobić?

Wraz ze wzrostem ilości aut na ulicach zwiększają się szanse na klasyczną stłuczkę. Bardzo często dochodzi do niej w momencie, gdy auta zatrzymują się na czerwonym świetle i któryś kierowca za późno wciśnie hamulec. Auto wówczas uderza w tył samochodu stojącego przed nim. Szkoda może mieć różną skalę, od wgniecenia rejestracji po pęknięcie zderzaka.

Auto po zderzeniu nie nadaje się do dalszej jazdy.

W tej sytuacji po dopełnieniu formalności polegających na spisaniu protokołu ze zdarzenia konieczne jest przewiezienie samochodu do warsztatu naprawczego. Warto kontaktować się z mechanikiem, który podejmie się nie tylko remontu, ale również dysponuje lawetą. Przykładem dobrze funkcjonującego zakładu mechanicznego w Bytowie jest Blacharstwo pojazdowe Janusz i Jolanta Wica. Jego właściciele podchodzą do tematu kompleksowo:

  • zapewniają transport samochodu na terenie Polski i Europy,
  • oceniają wielkość szkód i określają zakres prac,
  • kontaktują się z ubezpieczycielem i zapewniają bezgotówkowe rozliczenia,
  • przeprowadzają niezbędne naprawy mechaniki, jak i blacharki,
  • świadczą pomoc 24 h na dobę,
  • dysponują monitorowanym parkingiem dla aut powypadkowych.

Dzięki dużemu doświadczeniu w branży profesjonalnemu sprzętowi i wykwalifikowanym pracownikom zapewniają usługi na najwyższym poziomie.

Naprawa zderzaka czy wymiana?

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia, niekiedy nawet pęknięty zderzak można naprawić bez konieczności kupowania nowego. Nawet te, które wykonane są z tworzywa, można poddać klejeniu lub zgrzewaniu. Wymaga to oczywiście sporej wiedzy i odpowiednich narzędzi, ale wprawny blacharz z pewnością sobie z tym poradzi. Połączone elementy zderzaka w kolejnym etapie muszą być pomalowane. Po zreperowaniu uszkodzonej części nadwozia trafia ona do lakierni, gdzie najpierw jest szlifowana, szpachlowana, następnie lakierowana i polerowana. Prace te są czasochłonne i wykonywane w kilku etapach. W końcowym efekcie wyremontowany zderzak samochodowy wygląda jak nowy. W przypadku, jeśli w ocenie mechanika naprawa nie jest możliwa, pozostaje kupienie używanego lub nowego zderzaka i zamontowanie w samochodzie.

Auto w naprawie, jak jeździć do pracy?

Duże warsztaty naprawcze zajmujące się naprawami powypadkowymi, oprócz tradycyjnych usług zapewniają dodatkowe w postaci udostępnienia auta zastępczego na czas remontu. Jest to jedno z kryteriów wyboru miejsca naprawy brane pod uwagę przez właściciela auta. Dla samego warsztatu posiadanie samochodu zastępczego jest dodatkowym kosztem, ale należy pomyśleć o nim jako inwestycji w działania marketingowe. Samochód powinien być wówczas obrandowany nazwą zakładu naprawczego, dzięki czemu jest jego mobilną wizytówką.

Opracowanie:
Bytów, Wybickiego 1A
tel. 502 278 595
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz