Materiał Partnera

Samochód na gaz – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Samochód na gaz – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Każdy kierowca z uwagą śledzi zmiany cen paliwa. Jeśli chcemy, by koszty jazdy autem były znacznie mniejszej, najlepiej będzie wybrać samochód na gaz. Ceny gazu są bardziej stabilne i znacznie niższe, niż w przypadku innych typów paliwa. Poza tym napęd na gaz jest ekologiczny, co ma bardzo duże znaczenie. Dlaczego warto zamontować w naszym aucie instalację gazową? Przekonaj się!

Instalacja LPG – najważniejsze zalety

Samochody na gaz w Polsce cieszą się dużą popularnością. Kierowcy doceniają instalację LPFG, ponieważ pozwala ona znacznie zmniejszyć koszty używania auta. LPG ma jednak znacznie więcej zalet. Przede wszystkim, to bardzo czyste, ekologiczne paliwo. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza w centrach dużych miast. Smog jest bardzo poważnym problemem w każdym centrum miejskim, a władze samorządowe robią coraz więcej by radzić sobie z tym problem. W największych, europejskich stolicach coraz częściej wprowadza się zakaz ruchu dla pojazdów generujących za dużą ilość spalin. Samochód na gaz, ze względu na to, że to czyste paliwo, nie pogarsza stanu powietrza. Instalację LPG założy dla nas firma Mariusz Łaba. Auto na gaz. Założenie takiej instalacji w aucie trochę kosztuje, jednak taka inwestycja szybko się zwraca. Średnio pełny koszt zamontowania instalacji gazowej w aucie wynosi około 2,5 tys. zł.

Wady instalacji gazowej w aucie

Chociaż niższe koszty używania auta i ograniczenie liczby emitowanych spalin, to bardzo duże zalety instalacji LPG, które wystarczą, by przekonać do niej większość kierowców, to warto wspomnieć także o tym, jakie wady charakteryzują to rozwiązanie. Jednym z takich minusów jest określony czas eksploatacji zbiornika na autogaz – co kilka lat ten element instalacji trzeba poddawać legalizacji. Taka usługa kosztuje kilkaset złotych – jej koszt zależy od wielkości zbiornika. Problemem może być też to, że na niektórych parkingach podziemnych obowiązuje ograniczony dostęp dla takich samochodów – wynika to względów bezpieczeństwa. W przypadku nieszczelnej instalacji, gaz wydostanie się z auta i będzie zalegać na dole parkingu, stwarzając zagrożenie wybuchu. Kierowcy posiadający auto z instalacją gazową dość często skarzą się także na ograniczenie miejsca w bagażniku. Butla potrafi zabrać naprawdę sporo miejsca, co stanowi problem, zwłaszcza w bardzo kompaktowych autach. Jeśli chcemy, by instalacja gazowa w aucie nie sprawiała nam problemów, powinniśmy przede wszystkim zlecić jej wykonanie sprawdzonej firmie. Warto też regularnie poddawać ją konserwacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz