Materiał Partnera

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Zastanawiasz się jak urządzić salon w stylu skandynawskim? Dobrze trafiłeś! W tym artykule poznasz najpopularniejsze elementy, kolory i wzory, których nie może zabraknąć w Twojej aranżacji. Dowiesz się także, jakie są kluczowe zasady, jakimi powinieneś się kierować przy meblowaniu modnego wnętrza. Co więcej, przekonasz się, że urządzenie małego salonu w stylu skandynawskim również jest możliwe!

Salon skandynawski — cechy charakterystyczne

Pierwszymi skojarzeniami, jakie pojawiają się na myśl o tym stylu, są jasne barwy, które nie tylko powiększają optycznie wnętrze, ale również podkreślają jego funkcjonalność i schludność. Biel bardzo dobrze komponuje się z pozostałymi charakterystycznymi elementami, czyli drewnianymi akcentami w meblach i dużą, szarą sofą. Kluczowe są również dodatki — wiele poduszek, ciepły koc oraz miękki dywan. Wszystkie powyższe detale łączą się w jedną, spójną całość. Co ciekawe, są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się w zarówno małych, jak i dużych przestrzeniach.

Jak podkreśla specjalista z firmy Ka2 Design zajmującej się architekturą wnętrz, salon w stylu skandynawskim ma być przede wszystkim przytulny, wygodny i praktyczny. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu różnych decyzji co do wyboru mebli i dodatków.

Urządzając modne wnętrze w tym stylu, powinno się zwrócić uwagę również na elementy, których należy unikać. Przede wszystkim mowa o szkle i metalu, które warto zastąpić naturalnym drewnem w jasnym kolorze. Ogranicz również intensywne barwy i zastosuj je jedynie w dodatkach.

Mały salon w stylu skandynawskim

Dzięki dużej dowolności z łatwością można również urządzić mniejsze przestrzenie w stylu skandynawskim. Jeśli stoisz przed takim wyzwaniem, pamiętaj zwłaszcza o białym wyposażeniu, które odbijając światło, powiększy pokój. Ciekawą sztuczką, jaką możesz wykorzystać, jest wybieranie lekkich w wyglądzie, niskich mebli.

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji mieszkania, sięgnij po poradę architekta wnętrz, który z pewnością pokaże Ci jak wybrać najlepsze rozwiązanie. Może się również zdarzyć, że po przeczytaniu kilkunastu poradników tłumaczących jak urządzić salon w stylu skandynawskim wciąż nie będziesz wiedział jak to zrobić lub stracisz zapał. Nic nie szkodzi. Współpraca ze specjalistą to duża oszczędność czasu i nerwów. Dzięki rozmowie i umiejętności wyczucia potrzeb, dekorator będzie mógł stworzyć wnętrze spełniające Twoje wszystkie wymagania.

Opracowanie:
Bielsk Podlaski, Białowieska 2A lok. 4
tel. 506 685 184
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz