Materiał Partnera

Salon optyczny Vision Optyk – skuteczna odpowiedź na potrzeby korekcyjne pacjentów 40+

Salon optyczny Vision Optyk – skuteczna odpowiedź na potrzeby korekcyjne pacjentów 40+

Zmiany fizjologiczne w obrębie narządu wzroku postępują wraz z wiekiem. Już pacjenci po 40. roku życia zauważają u siebie pierwsze objawy starczowzroczności. Większość z nich związana jest ze spadkiem akomodacji oka, czego nie da się zahamować. Starczowzroczność, czyli prezbiopię, można jednak korygować. Salon optyczny Vision Optyk z Tucholi oferuje kilka możliwości korekcji wzroku dla pacjentów 40+. Bo każdy zasługuje na to, by widzieć wyraźniej!

Jakie są objawy starczowzroczności?

Do pierwszych objawów prezbiopii można zaliczyć zamazywanie się obrazów z bliskich odległości. Szczególnie odczuwalne jest to pod koniec dnia, kiedy jesteśmy zmęczeni lub gdy przebywamy w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Problemy najczęściej dotyczą czytania, z czym większość pacjentów próbuje sobie radzić, kupując okulary „plusy”. Nieostre widzenie z bliska przeszkadza też przy majsterkowaniu, pisaniu, a w przypadku kobiet – malowaniu paznokci. Z czasem prezbiopia postępuje, a objawów przybywa. Mniejszy zakres akomodacji oka utrudnia prowadzenie pojazdów, wykonywanie makijażu czy golenie. Słowem, utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego też nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Salon optyczny Vision Optyk współpracuje z doświadczonymi okulistami. Na miejscu można wykonać komputerowe badanie wzroku i skonsultować się ze specjalistą. Lekarz pomoże w doborze najdogodniejszej dla pacjenta metody korekcji prezbiopii.

Jak można sobie poradzić ze starczowzrocznością?

Salon optyczny Vision Optyk może pochwalić się bogatą ofertą w zakresie korekcji starczowzroczności. Zwykle pacjentom zaleca się noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Jeśli chodzi o okulary, to do wyboru są modele z soczewkami jednoogniskowymi, dwuogniskowymi lub progresywnymi. Soczewki jednoogniskowe są najmniej wygodne i oznaczają konieczność zakupu dwóch par okularów – osobnych do dali i osobnych do bliży. Soczewki dwuogniskowe umożliwiają patrzenie z dali i z bliży przy użyciu jednej pary okularów. Wyposażone są w specjalny segment do bliży, który zapewnia precyzyjne widzenie detali otoczenia. Jednak najbardziej rekomendowane przez specjalistów są soczewki progresywne. Są bardziej zaawansowane technologicznie od soczewek dwuogniskowych i charakteryzują się zmienną mocą, dzięki czemu gwarantują naturalne widzenie. Wspomnieliśmy też o soczewkach kontaktowych. Je także można stosować w przypadku prezbiopii. W tym wypadku optycy polecają soczewki multifokalne, których unikalna konstrukcja dopasowuje się do zmieniającej się szerokości źrenicy w oku prezbiopijnym.

Opracowanie:
Tuchola, Nowodworskiego 3
tel. 52 336 30 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz