Materiał Partnera

Rzeczoznawcy – wyceny samochodów

Rzeczoznawcy – wyceny samochodów

Wielu ludzi marzy o własnym samochodzie. To sposób nie tylko na niezależność i możliwość znacznie sprawniejszego poruszania się po drogach, ale także na podniesienie szeroko rozumianego statusu społecznego. Wiele kontrowersji wywołują ceny aut salonowych. Dlatego nieustającą popularnością cieszą się samochodu z rynku wtórnego. Co warto wiedzieć i na co trzeba zwrócić uwagę, aby nie przepłacić za konkretny model?

Co decyduje o wartości pojazdu?

Choć o wartości pojazdu decyduje wiele czynników, mówi się, że w mentalności polskiego klienta najważniejszy zawsze był, jest i najprawdopodobniej będzie przebieg auta. Jest to oczywiście myślenie uzasadnione, choć trzeba w tym przypadku wykazać się ogromną dozą racjonalizmu. Dlaczego? Przede wszystkim należy uważać na przebiegi podejrzanie małe. Jeżeli przed swoimi oczami ma się auto sprowadzone z Niemiec, w wersji nadwozia kombi, z silnikiem Diesla, oraz gdy otrzymało się informację, iż auto służyło za granicą przez 5 lat, przebiegi oscylujące w granicach 150 tys. kilometrów są wręcz niemożliwe do uzyskania. Choć zdecydowana większość klientów wierzy w to, w co akurat chce uwierzyć, to o wiele lepiej zwrócić uwagę na samochody z przebiegami w granicach 300 tys. kilometrów, w których zostały już przeprowadzone niezbędne naprawy.

O wartości auta decyduje również wnętrze. Jego stan może wiele powiedzieć o tym, co przeszedł samochód. W razie jakichkolwiek trudności z jego oceną warto skorzystać z usług profesjonalnych rzeczoznawców. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Emilian Dębicki. Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz specjalistycznie wyszkolonej kadrze pracowniczej firma od lat zajmuje się oceną stanu technicznego samochodów marki BMW. Klienci mogą liczyć przede wszystkim na rzetelność i uczciwość, objawiającą się w tym, iż cena nigdy nie zostanie ani zawyżona, ani obniżona. Co jeszcze proponują rzeczoznawcy?

Stan powłoki lakierniczej

O wartości samochodu w ogromnej mierze decyduje to, czy kiedykolwiek uczestniczył on w wypadku drogowym, czy też nie. Niestety bardzo często sprzedawcy samochodów, co jest czynnością niezwykle nieodpowiedzialną, próbują oszukać swoich klientów. Dla niewprawionego oka dostrzeżenie zmyślnie zakamuflowanych śladów po uderzeniu może okazać się niewykonalne. Niemniej jednak doświadczony rzeczoznawca doskonale poradzi sobie z tym problemem. Dlaczego? Otóż dlatego, że rzeczoznawcy samochodowi, specjalizujący się w jednej marce, znają każdy model de facto na wylot.

Dokładnie wiedza, gdzie znajdują się zarówno mocne, jak i słabe strony pojazdu. Elementem, który najszybciej jest w stanie wyjawić przykrą historię auta, jest nadwozie, a bardziej szczegółowo, stan powłoki lakierniczej. Rzeczoznawcy wyposażeni są w specjalistyczne mierniki, które pozwalają porównać grubości lakieru w poszczególnych partiach auta. Skorzystanie z usług rzeczoznawcy jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy przy zakupie auta kierują się zdrowym rozsądkiem.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Koniawska 12
tel. 53 345 18 86
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz