Materiał Partnera

Rzeczoznawca budowlany, w czym może pomóc?

Rzeczoznawca budowlany, w czym może pomóc?

Bezpieczeństwo budynków oraz konstrukcji zależy od projektu na podstawie, którego zostały one stworzone, zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz wykorzystanych materiałów. Jednak zanim budynek zostanie oddany do użytku muszą zostać przeprowadzone liczne badania i analizy, którymi zajmuje się między innymi rzeczoznawca budowlany. Kiedy jeszcze może on nam pomóc?

Biuro budowlane i nieruchomości to firma prowadzona przez pana Michała Uniejewskiego. Wykwalifikowany inżynier budownictwa oraz rzeczoznawca budowlany wpisany na listę biegłych sądowych Sądu Okręgowego w Szczecinie ułatwia przyszłym właścicielom domów, mieszkań i budynków usługowych przejść przez skomplikowane procedury zatwierdzania odbioru technicznego oraz wycen.

Kim jest rzeczoznawca budowlany?

Funkcja rzeczoznawcy w tym zakresie to bardzo odpowiedzialne stanowisko. Od jego pracy i decyzji może zależeć życie i zdrowie wielu ludzi. To praca stresująca, gdy dotyczy badań po katastrofach naturalnych lub wywołanych przez człowieka lub gdy ma pomóc w rozstrzygnięciu kwestii spornych. Rzeczoznawca na podstawie informacji od zainteresowanych stron, analizy wykorzystanych materiałów, przeprowadzonych oględzin oraz wspierając się posiadaną wiedzą wydaje ekspertyzy i opinie. Korzystanie z usług takiego specjalisty może dotyczyć oceny stanu już istniejących obiektów budowlanych, budynków mieszkalnych, komercyjnych a nawet zabytków. Można poprosić o opinię na temat przyczyny usterek, pękania ścian czy pojawiania się wilgoci, uginania się stropów czy zapadania się fundamentów. Zgłaszamy się do rzeczoznawcy także przed rozpoczęciem budowy, aby oszacować koszty i wykorzystanie konkretnych materiałów. Ewentualnie w jej trakcie, aby ocenił zakres i sposób przeprowadzania bieżących prac.

Oferta rzeczoznawcy, na co zwracać uwagę?

Korzystając z oferty rzeczoznawcy budowalnego warto zwrócić uwagę na specjalizację i zakres usług. Im większy ich zakres tym większa pewność, że otrzymamy pomoc w jednym miejscu. Pracownicy naszej firmy zajmują się przede wszystkim: oceną robót prowadzonych w nowych budynkach i mieszkaniach przed podpisaniem umowy z deweloperami, wyceną kosztów robót naprawczych, udzielaniem porad z dziedziny budownictwa (nadzór budowlany), wykonywaniem protokołów przeglądów obiektów budowlanych, wyceną nieruchomości (działek, gospodarstw), szacowaniem wartości rynkowej małych firm czy wyceną maszyn na przykład rolniczych czy przemysłowych (na potrzeby kredytu oraz inwentaryzacji). W dzisiejszych czasach wycena nieruchomości jest szczególnie istotna przy nabywaniu lub zbywaniu nieruchomości, gdy chcemy zabezpieczyć nasze finanse lub zaciągnąć kredyt w banku, czy gdy musimy ustalić wysokość odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości. Oferujemy usługi zarówno osobom indywidualnym jak i przedsiębiorstwom. Gwarantujemy terminowość i rzetelność naszych usług!
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz