Materiał Partnera

Rynkowe zapotrzebowanie na usługi biegłych rewidentów

Rynkowe zapotrzebowanie na usługi biegłych rewidentów

Dzisiaj nowoczesne metodologie zarządzania i organizowania przedsiębiorstwa, opierają się o wnikliwe analizy dotyczące makro i mikrootoczenia, a także wewnętrznego funkcjonowania danej organizacji. Wiele podmiotów gospodarczych – dużych, jak i małych – aby wdrożyć odpowiednie strategie m.in. budżetowe, czy też mechanizmy naprawcze, korzystają z usług różnych specjalistów. Wśród nich szczególne znaczenie mają biegli rewidenci.

Dlaczego pomoc biegłych rewidentów, jest tak istotna?

Coraz większa konkurencja rynkowa zarówno w sektorach usługowych, jak i też handlowych oraz przemysłowych powoduje, że dzisiaj firmy poszukują sposobów na optymalizację swoich procesów wykonawczych. Chcą one zatem skupić się na swoje działalności właściwej, a sprawy prowadzenia obsługi kadrowo-płacowej, czy księgowo-rachunkowej, wolą powierzyć zewnętrznych podmiotom. Wśród nich najwyższym poziomem wiedzy, odpowiednimi narzędziami usprawniającymi działanie, a także uprawnieniami, wyróżniają się kancelarie biegłych rewidentów. To eksperci w nich zatrudnieni pozwalają na szybkie wykonywanie prac związanych z nawet najmniejszym ruchem gospodarczym, czy inwestycjami. Doskonała znajomość prawa, ekonomii i kwestii podatkowych, powoduje zaś, że biegli rewidenci pomagają również poprzez wdrażanie rachunkowości zarządczej, przeprowadzanie optymalizacji podatkowych, czy wykonywanie audytów finansowych. Tacy eksperci opiniują również różnego rodzaju umowy, strategie budżetowe, czy ogólne kierunki rozwojowe firmy.

Biegli rewidenci pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku

Działania naprawcze, które są często wynikiem prac biegłych rewidentów, pozwalają na wyeliminowanie błędów zarówno w organizacji wewnętrznej przedsiębiorstwa, jak i np. w ruchach inwestycyjnych, czy nawet kontaktach z kontrahentami. Dalekosiężne cele współpracy z biegłymi rewidentami, są zatem związane z budowaniem wysokiej pozycji danego podmiotu gospodarczego zarówno na rynku lokalnym, jak i na rynku krajowym, czy też zagranicznym. To między innymi dzięki audytom można wprowadzić nowy model zarządzania przedsiębiorstwem, a jego dynamiczne funkcjonowanie, często jest wynikiem wdrożenia wspomnianej rachunkowości zarządczej. Warto również wspomnieć o tym, że samo prowadzenie księgowości pełnej, czy uproszczonej, przez biegłych rewidentów przynosi przedsiębiorcom mnóstwo korzyści. Współpraca z podmiotem zewnętrznym to brak konieczności budowania własnych działów specjalistycznych, kupowania drogiego wyposażenia biurowego, czy też oprogramowania. Outsourcingowe usługi wiążą się również ze stosowaniem tzw. księgowości elektronicznej.

Profesja szczególnego zaufania publicznego

Korzyści ze współpracy z biegłymi rewidentami jest wiele. Obejmują one obszary administracji, podatków, księgowości, kadr, a nawet prawa. Istotne przy tym jest to, że specjaliści ci posiadają odpowiednie wykształcenie oraz uprawnienia, a w Polsce jest ich stosunkowo niewielu. To powoduje, że popyt na ich usługi wzrasta. Według Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, obecnie na rynku działa ich około 6 tysięcy. Jednym z nich jest zaś Anna Obara, która swoją Kancelarię Biegłego Rewidenta prowadzi w Warszawie. Już dziś warto zapoznać się z ofertą tego podmiotu, na jego nowoczesnej stronie www.

Opracowanie:
Warszawa, Bukowińska 22 lok. 53
tel. 22 648 35 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz