Artykuł sponsorowany

Rusztowanie jako alternatywa dla maszyn podnośnikowych

Rusztowanie jako alternatywa dla maszyn podnośnikowych

Wszelkiego rodzaju prace na wysokości nie mogą odbywać się bez odpowiedniego zabezpieczenia. Mowa tu nie tylko o sprzęcie asekuracyjnym – takim jak szelki z punktem zaczepowym – lecz również o konstrukcjach, dzięki którym robotnicy docierają na górę. Jeżeli ich jakość jest bez zarzutu, a do tego szczegółowo przestrzega się przepisów BHP, każde zadanie z pewnością zakończy się sukcesem.

W dalszej części artykułu postaramy się opowiedzieć więcej o powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej – i nie tylko – rusztowaniach, skupiając się także na wyjaśnieniu, dlaczego uznaje się je za dobry zamiennik podnośników. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wykorzystanie rusztowań w praktyce

Możliwości rusztowań, zwłaszcza tych aluminiowych, są naprawdę spore. Świetnie sprawdzają się podczas wykonywania zadań stojących przed instalatorami, spawaczami, malarzami czy konserwatorami. Używa się ich nie tylko na dworze; doskonale odnajdują się też wewnątrz przeróżnych budynków. Jeśli do czynienia mamy z, posiadającymi koła, odmianami jezdnymi wiedzmy, że zakres ich zastosowań jest właściwie nieograniczony. Są lekkie (łatwo zatem przesunąć je w pożądane miejsce), a przy tym wyjątkowo trwałe.

Cechy aluminiowych rusztowań jezdnych

Jak powiedział nam ekspert z firmy S.K.A.T. Rusztowaniaopcje aluminiowe, niezależnie od swej wysokości – która sięgać może nawet kilkunastu metrów – i stopnia skomplikowania, zawsze zachowują się pewnie, przez co uznać można je za w pełni bezpieczne. Ich koła często się blokuje, jak również wspiera stabilizatorami, zwiększając tym samym całkowitą stateczność. Idąc dalej, łączenie ze sobą poszczególnych modułów za pomocą klipów mocujących, nie wymaga dodatkowych narzędzi – w prosty i intuicyjny sposób da się więc złożyć oraz rozebrać opisywaną konstrukcję. Przez to, że samo aluminium wykazuje się odpornością na korozję, wykonane z niego rusztowania znaleźć można wszędzie tam, gdzie notuje się dużą wilgotność. Chociażby w zakładach chemicznych. Z drugiej zaś strony materiał ten, jako nietoksyczny, wykorzystywany bywa w fabrykach żywności.

Czym są maszyny podnośnikowe?

Jako zamiennik rusztowań ruchomych służą, wymienione w tytule, maszyny podnośnikowe. To nic innego jak specjalne pojazdy z wysięgnikiem, do którego to przymocowuje się tak zwany kosz osobowy. Na rynku występuje oczywiście wiele odmian takich urządzeń, dostosowanych do mniej lub bardziej skomplikowanych prac. Jakkolwiek maszyny te docenia się za ich niezaprzeczalne zalety, faktem jest, że nie zawsze sprawdzą się jednakowo dobrze. Dla przykładu, duże podnośniki nie zdają egzaminu przy nawierzchniach wymagających specjalnego traktowania. Mamy tu na myśli chociażby obiekty sportowe, takie jak wyparkietowane hale. Poza tym cena ich zakupu czy nawet wynajęcia do najniższych nie należy.

Kilka słów podsumowania

Aluminiowe rusztowania przejezdne – jak już dowodziliśmy wcześniej – są lekkie, niezwykle mobilne i proste w montażu. Ich wysokość może zostać każdorazowo dopasowana do danego miejsca pracy. Zaś zastosowanie poręcznej, znajdującej się z boku drabiny sprawia, że dostanie się na samą górę konstrukcji nie zajmuje wiele czasu. Wszystko to oraz stosunkowo nieduże koszty, wiążące się z eksploatacją takiej konstrukcji powodują, że rusztowania tego rodzaju cieszą się naprawdę ogromną popularnością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz