Materiał Partnera

Rozwój sektora prywatnego transportu medycznego

Rozwój sektora prywatnego transportu medycznego

Sektor prywatnego transportu medycznego, znacznie się w ostatnich latach rozwinął. Wiąże się to z korzyściami finansowymi, jakie odnoszą szpitale z podejmowania outsourcingowej współpracy, a także z coraz większym zapotrzebowaniem na takie specjalistyczne usługi wśród klientów biznesowych oraz indywidualnych. Dowiedz się, jak wygląda dzisiaj rynek prywatnego transportu medycznego.

Outsourcingowe usługi dla ośrodków publicznych i prywatnych

Prywatne firmy transportu medycznego wielokrotnie podejmują kontraktową stałą bądź zastępczą współpracę ze szpitalami publicznymi, przychodniami, czy niepublicznymi klinikami. Takie rozwiązane od lat funkcjonuje w krajach Europy Zachodniej, ponieważ jest bardziej atrakcyjne finansowo dla obu partnerów. Szpital nie musi bowiem inwestować w zakup floty, w jej przeglądy, serwisy, czy miejsca postojowe, a firma partnerska, może dzięki temu rozwijać się, zapewniają z roku na rok coraz to bardziej zaawansowaną technologię branżową. Warto przy tym wiedzieć, że na rynku istnieją firmy transportu medycznego, zajmujące się stricte przewozem pacjentów z jednego szpitala do drugiego, czy też do domu, a także te, które działają w szerszym zakresie ratownictwa medycznego. Oba typy podmiotów są zaś dzisiaj w branży niesłychanie potrzebne.

Usługi dla klientów indywidualnych

Sektor transportu medycznego prywatnego, obsługuje dzisiaj również tysiące klientów indywidualnych. Mowa między innymi o osobach niepełnosprawnych, które muszą dotrzeć na badania specjalistyczne do dużych miast, czy też o pacjentach np. onkologicznych, którzy ratunku dla siebie poszukują w zagranicznych klinikach o światowym uznaniu. Usługi dla klientów indywidualnych to również dowóz na konsultacje osób starszych, a nawet w niektórych przypadkach kobiet w ciąży.

Usługi komercyjne

Usługi komercyjne transportu medycznego, dotyczą przede wszystkim obsługi domów spokojnej starości, wspomnianych wcześniej niepublicznych klinik, czy też szeregu klientów biznesowych, którzy potrzebują pomocy ratownictwa medycznego, m.in. przy imprezach masowych. To wtedy wedle ustaw, ważne jest to, aby na miejscu znalazła się odpowiednio wyspecjalizowana ekipa z profesjonalnym sprzętem oraz oznakowanym i odpowiednio zarejestrowanym pojazdem. Karetki muszą być w pełnej gotowości podczas koncertów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, festynów, czy też podczas pikników rodzinnych oraz wieców wyborczych.

Jeśli poszukujesz dobrej firmy transportu medycznego i sanitarnego, zgłoś się do przedsiębiorstwa TRANS-MED Szymona Renusza, która wyróżnia się obsługą klientów z całej Polski. Kontakt z przedsiębiorstwem jest zaś dwudziestoczterogodzinny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz