Materiał Partnera

Rozwód – dlaczego w jego trakcie istotna jest pomoc adwokata?

Rozwód – dlaczego w jego trakcie istotna jest pomoc adwokata?

Każdy rozwód to trudny czas dla obu stron związku. Sprawy tego typu są pełne emocji, a ich skomplikowany charakter nie ułatwia podejmowania racjonalnych decyzji. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie sobie wsparcia dobrego adwokata. Będzie on w stanie pomóc nawet przy bardzo trudnych rozwodach, w których konieczne jest dokonanie podziału majątku czy ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi.

Rozwody z orzeczeniem o winie

Partnerzy decydujący o zakończeniu związku formalnego mogą rozstać się bez orzeczenia o winie, jednak nierzadko to właśnie jedna ze stron odpowiedzialna jest za rozpad małżeństwa. Dzięki pomocy adwokata uda się w postępowaniu ujawnić w sposób czytelny i zrozumiały wszelkie przesłanki wskazujące właśnie na winę współmałżonka. Wsparcie profesjonalisty to również możliwość uzyskania satysfakcjonującego rozwiązania w przypadku rozwodów z podziałem majątku.

W takich sytuacjach często niełatwe jest ustalenie własności danych dóbr materialnych, jakimi dysponowali partnerzy w czasie trwania związku formalnego. Po jego ustaniu konieczne jest wyodrębnienie poszczególnych składników majątku wspólnego. O wiele łatwiej można zrobić to z pomocą dobrego adwokata. Sprawami z zakresu prawa rodzinnego zajmuje się adwokat Katarzyna Kała, która prowadzi własną kancelarię. Przy rozwodach istotne jest wsparcie specjalisty również wtedy, gdy jednym z elementów postępowania są prawa do opieki nad małoletnimi dziećmi będącymi owocem związku. Co w takich przypadkach jest w stanie zrobić dla nas adwokat?

Prawo do opieki nad dzieckiem

Spory ładunek emocjonalny towarzyszący sprawom rozwodowym z udziałem dzieci jeszcze bardziej utrudnia racjonalne podejmowanie decyzji w trakcie tego typu postępowań. Niezbędne jest ustalenie, z którym z rodziców dzieci po rozwodzie zamieszkają. Pomoc doświadczonego adwokata pozwoli przedstawić przed sądem swoje racje w tym zakresie w sposób zwiększający znacząco możliwość uzyskania satysfakcjonującego dla nas rozwiązania.

Należy zatem pamiętać, że dzięki adwokatowi dbamy nie tylko o nasze interesy, ale przede wszystkim dzieci. Dobra kancelaria zajmująca się sprawami z zakresu prawa rodzinnego może zająć się zarówno rozwodami bez orzeczenia o winie, jak i z nim, ale też zapewniają wsparcie przy podziale majątku, ustaleniu prawa do opieki nad dziećmi czy także samymi mediacjami, o których warto również pamiętać. Zdecydowanie zatem należy powierzyć prowadzenie tego typu spraw profesjonaliście – pozwoli to otrzymać niezbędne wsparcie nawet w bardzo złożonych i nietypowych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego.

Opracowanie:
Oświęcim, Rynek Główny 12 lok. 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz