Artykuł sponsorowany

Rozwiń swoje gospodarstwo rolne dzięki kredytowi!

Rozwiń swoje gospodarstwo rolne dzięki kredytowi!

Rolnictwo stanowi współcześnie dynamiczną, szybko rozwijającą się i nowoczesną gałąź gospodarki, zachowując przy tym swoją istotność dla funkcjonowania każdego kraju. Polscy rolnicy mają ogromne ambicje, bardzo często eksportując swoje produkty za granicę i poszerzając działalność o dodatkowe typy upraw, nowy sprzęt, pracowników i budynki gospodarcze. Każda inwestycja wymaga jednak sporej sumy pieniędzy. Dobrą opcją na jej uzyskanie jest zaciągnięcie kredytu.

Niezawodny sposób na uzyskanie kredytu rolniczego

Potrzeby rolników zwiększają się – nowoczesna gałąź gospodarki, w której rozwoju uczestniczą od lat, wymaga wielu poświęceń oraz ciągłego zwiększania kwalifikacji. Dofinansowania z Unii Europejskiej czy państwa są oczywiście bardzo korzystne, ale bardzo często nie spełniają wszystkich oczekiwań rolników nastawionych na rozwój swojej działalności. Ten wymaga natomiast inwestycji związanych z koniecznością znalezienia dodatkowych źródeł finansowania. Niestety, większość banków charakteryzuje działalność rolniczą jako obarczoną wysokim ryzykiem i stroni od udzielania kredytów właścicielom gospodarstw. Z pomocą przychodzą wówczas pośrednicy, jak firma Agrofinanse, pomagająca w zdobyciu upragnionych funduszy. Dzięki dużemu doświadczeniu rynkowemu oraz pełnomocnictwom banków Agrofinanse stanowi dobrego partnera biznesowego dla wszystkich rolników chcących przenieść swoje gospodarstwo na wyższy poziom.

Na co rolnik przeznacza dodatkowe fundusze?

Dodatkowe fundusze pomagają także spełnić coraz bardziej restrykcyjne wymogi nakładane między innymi przez Unię Europejską – te dotyczą zazwyczaj kwestii związanych z ekologią. Przestrzeganie ich wymaga ciągłych inwestycji, w których mogą pomóc dofinansowania. Problem w tym, że często są one niewystarczające i rolnik, by utrzymać się w swojej branży, musi znaleźć dodatkowe źródło finansów. Kredyty oferowane przez pośredników finansowych mogą być przeznaczone na dowolne cele związane z gospodarstwem rolniczym – od jego rozbudowy przez zakup gruntów, maszyn i urządzeń rolniczych po kupno stad podstawowych. Duże i korzystne kredyty uzyskamy posiadając spory wkład własny, najlepiej od 10 do 30%. Oferty są zazwyczaj zróżnicowane także pod względem charakterystyki regionu, w którym znajduje się dane gospodarstwo. Konsultując nasze potrzeby, oczekiwania i obowiązki z pośrednikiem finansowym możemy mieć pewność, że uzyskamy możliwość wzięcia kredytu skrojonego na miarę naszych wymagań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz