Artykuł sponsorowany

Rozwiertaki maszynowe z oferty Roal – jaki model wybrać?

Rozwiertaki maszynowe z oferty Roal – jaki model wybrać?

Rozwiertaki maszynowe to narzędzia wykorzystywane do obróbki wykończeniowej otworów przy wymaganej wyższej klasie dokładności. Pracownik firmy Roal dodaje, że mogą być używane również po wstępnej obróbce – ma to miejsce zazwyczaj po wykonaniu wiercenia przy pomocy wiertła z chwytem walcowym lub stożkowym. Sprawdźmy, w jaki sposób klasyfikuje się rozwiertaki i czym kierować się przy wyborze narzędzia.

Rozwiertaki maszynowe – podstawowe informacje

Rozwiertaki maszynowe są wykonywane ze stali szybkotnącej HSS, ze stali szybkotnącej HSS z dodatkiem kobaltu (HSS-E) lub węglika spiekanego (VHM). Rozwiertaki maszynowe, dostępne w podstawowym asortymencie sklepu internetowego Roal wykonane są zarówno ze stali HSS jak i HSS-E. Rozwiertaki maszynowe mają chwyt walcowy (cylindryczny) lub stożkowy (Morse`a) w zależności od wielkości średnicy. Warto przy tym zaznaczyć, że rozwiertaki maszynowe, dostępne w asortymencie sklepu internetowego Roal, mogą być stosowane także w tworzywach sztucznych do wykonywania otworów podstawowych i przelotowych.

Narzędzia są przystosowane do użycia w obrabiarkach konwencjonalnych oraz CNC. Biorąc pod uwagę sposób mocowania rozwiertaki dzielą się na trzpieniowe i nasadzane. Modele trzpieniowe mają własny trzpień, który umożliwia montaż narzędzia w oprawce. W przypadku rozwiertaków nasadzanych konieczne jest użycie trzpienia, na który nasadza się rozwiertak

– wyjaśnia specjalista z Roal.

Rozwiertak maszynowy – poznaj ich przeznaczenie

Oferta firmy Roal obejmuje rozwiertaki maszynowe w tolerancji H7 oraz rozwiertaki nastawne (do ręcznego rozwiercania otworów) czy rozwiertaki ręczne stożkowe (do obróbki otworów stożkowych o zbieżności 1:50). Skorzystaj z porad eksperta i wybierz produkty przystosowane do Twojej działalności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz