Materiał Partnera

Rozterki rodziców chrzestnych – pomysły na prezent

Rozterki rodziców chrzestnych – pomysły na prezent

Szatka do chrztu i gromnica to elementy obowiązkowe, jeśli chodzi o to, co rodzice chrzestni ofiarowują nowemu członkowi chrześcijańskiej wspólnoty. Przyjęło się jednak, by oprócz tego obdarować dziecko czymś jeszcze. Powinno to być coś, co po latach przypomni mu o tym wyjątkowym wydarzeniu – a także o wsparciu duchowym rodziców chrzestnych, na które młody człowiek może liczyć.

Z prezentem w formie wypełnionej banknotami koperty lepiej poczekać do pierwszej komunii św., kiedy dziecko zacznie uczyć się, czym są pieniądze i oszczędzanie. Do tej pory kwota podarowana na chrzest może stracić na wartości, a być może nawet w kraju zdąży się zmienić waluta. Czym innym będzie już jednak ozdobna skarbonka, która przetrwa lata i w której młody chrześcijanin będzie mógł umieścić „prezenty” komunijne.

Klasycznie

Inny, bardziej klasyczny pomysł na prezent od rodziców chrzestnych to oczywiście Pismo Święte albo medalik. To podarunki, które nie tylko mogą towarzyszyć człowiekowi nawet przez całe życie, ale przede wszystkim w szczególny sposób nawiązują do istoty wydarzenia, jakim jest chrzest.

Pięknie

O medalik często jednak są zadbają sami rodzice chrzczonego dziecka, dlatego rodzice chrzestni mogą sobie pozwolić na podarowanie mu innego rodzaju pamiątki. Piękne figurki o motywach dziecięcych, wykonane ze szlachetnych metali to prezent, który przetrwa latami, świetnie się więc sprawdzi w tej roli. Pamiątką jeszcze bardziej dosłowną będzie ozdobna ramka, w której umieścić można zdjęcie uwieczniające moment chrztu. Inny wariant tego pomysłu to cały album ze zdjęciami z ceremonii chrzcin, nie tylko równie ozdobny, ale w dodatku opatrzony np. okolicznościowym srebrnym grawerunkiem. Podobny prezent znajdziemy chociażby w ofercie sklepu internetowego Seconds.

Praktycznie

Jeśli jesteśmy zwolennikami podarunków bardziej praktycznych, możemy zdecydować się na przedmioty łączące w sobie walory zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Przykładem mogą być ozdobne srebrne łyżeczki dopasowane rozmiarem do małej buzi dziecka albo pozytywki, których przyjemne dla ucha melodie ułatwią mu spokojne zasypianie. Inny prezent zarazem praktyczny i piękny to chociażby zegarek. Wybierając model o wysokiej trwałości, będziemy mieć pewność, że po latach dziecko będzie mogło zacząć z niego korzystać, wspominając ciepło rodziców chrzestnych, którzy ofiarowali mu tak wyjątkowy przedmiot.

Oceń artykuł (3)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz