Artykuł sponsorowany

Rozstępy – skąd się biorą i jak je pokonać?

Rozstępy – skąd się biorą i jak je pokonać?

Gładkie i nieskazitelne ciało to marzenie kobiet. Problem w tym, że wiele pań zmaga się z problemem rozstępów. Te nieestetyczne prążki są źródłem poważnych kompleksów, odbierając pewność siebie. Warto więc poznać sposoby, dzięki którym można zmniejszyć ich widoczność.

Skąd się biorą rozstępy?

Zgodnie ze statystykami z rozstępami boryka się nawet 70% nastolatek oraz 90% kobiet w ciąży. Jednak powstają nie tylko u płci żeńskiej, ale również u mężczyzn. Jest to bowiem skutek nadmiernego i gwałtownego rozciągania się skóry – powyżej granic jej wytrzymałości. Osłabione różnymi czynnikami włókna kolagenowe zaczynają pękać, efektem czego są nieestetyczne prążki. W pierwszej fazie przybierają kolor fioletowo-czerwony, by w fazie bliznowacenia nabrać koloru białego w perłowym odcieniu.

Do czynników wpływających na powstawanie rozstępów zaliczyć można:

  • wahania masy ciała – nagłe przybieranie na wadze lub nagłe chudnięcie,
  • rozciąganie skóry pod wpływem rozrostu muskulatury,
  • uwarunkowania genetyczne – jeśli ktoś z rodziny boryka się z rozstępami, istnieje duże prawdopodobieństwo ich powstawania.

Gdy kremy i olejki zawodzą...

Osoby zmagające się z rozstępami, w pierwszej kolejności sięgają po kremy, olejki czy balsamy przeciwdziałające nieestetycznym prążkom. O ile takie preparaty mogą być skuteczne jako element działań profilaktycznych, z istniejącymi rozstępami sobie nie poradzą. Nie oznacza to jednak, że ciało jest skazane na nieestetyczny wygląd. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Sprawdzone zabiegi na rozstępy

Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność rozstępów, wybierz ofertę przygotowaną przez gabinety medycyny estetycznej, np. gabinet prowadzony przez  lek. med. Marzenę Majcherczyk-Skulimowską. Szeroki wybór zabiegów i preparatów, jak Sculptra, karboksyterapia czy mezoterapia Conjonctyl, pozwoli dopasować rozwiązanie dostosowane do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

W walce z rozstępami pomoże mezoterapia igłowa. Chociaż nie zlikwiduje prążków całkowicie, zmniejszy ich widoczność. Zabieg polega na iniekcjach specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego, który wzmacnia skórę i głęboko ją odżywia. Dzięki temu nabiera ona zdrowszego wyglądu, a jednocześnie jest odporna na powstawanie kolejnych prążków.

Alternatywą dla mezoterapii jest nowoczesny zabieg o nazwie Sculptra. Jego istotą są iniekcje preparatu zawierającego kwas polimlekowy o właściwościach stymulujących fibroblasty – włókna białkowe odpowiadające za wytrzymałość skóry. Żeby osiągnąć zadowalające efekty, zaleca się wykonać serię  2-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Rezultaty pojawią się stopniowo już po kilku zabiegach i mogą utrzymywać się nawet 2 lata. 

Dobre efekty w walce z rozstępami przynosi również karboksyterapia, która wykorzystuje dobroczynne działanie dwutlenku węgla. Będąc mediatorem różnych procesów fizjologicznych, poprawia on m.in. elastyczność skóry. 

Nie jesteś skazana na rozstępy. Jeśli wybierzesz zabiegi oferowane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, Twoja skóra stanie się bardziej elastyczna i nabierze zdrowego wyglądu.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz