Artykuł sponsorowany

Rozściełacze do słomy w ofercie sprawdzonej firmy Grutech – sprawdź, co warto o nich wiedzieć i gdzie znajdują zastosowanie!

Rozściełacze do słomy w ofercie sprawdzonej firmy Grutech – sprawdź, co warto o nich wiedzieć i gdzie znajdują zastosowanie!

Praca we współczesnym gospodarstwie rolnym znacząco różni się od tej wykonywanej jeszcze dekadę czy dwie temu. Dziś dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii rolnictwo rozwija się bardzo szybko i na co dzień korzysta z nowoczesnych sprzętów, które znacząco usprawniając i przyspieszają pracę. Jedną z takich maszyn jest rozściełacz do słomy od firmy Grutech, który sprawdzi się przy hodowli zwierząt, a także podczas uprawy truskawek. Sprawdź, co warto o tym widzieć!

Rozściełacz słomy – skrócenie pracy oraz jej efektywność i wydajność

Współczesne rolnictwo wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Dziś stawia się na wydajność roślinnej, jak i zwierzęcej produkcji rolnej. Osiągnięcie zadowalającej efektywności nie byłaby możliwe tylko przy zastosowaniu pracy ludzkich rąk. Ogromne znaczenie mają maszyny, szczególnie gdyż rolnicy borykają się ze wciąż rosnącymi kosztami produkcji rolnej. Pracę trzeba wykonać szybko i dokładnie, więc dobrym pomysłem jest inwestowanie w nowoczesny sprzęt. Jednym z nich jest rozściełacz do słomy od sprawdzonej firmy Grutech, który dostępny jest w kilku modelach i idealnie sprawdza się do rozwijania i roztrząsania bel słomy oraz zadawania sianokiszonki przy hodowli bydła, trzody chlewnej czy drobiu. Świetnie maszyna taka poradzi sobie także podczas ścielenia słomy w uprawie truskawek czy w szkółkach leśnych.

Parametry techniczne rozściełacza do słomy

W ofercie firmy Grutech dostępnych jest kilka modeli ścielarek do słomy, jednakże wszystkie z ich wyróżnia wysoka jakość wykonania i specjalne zaprojekowany kształt łyżki, który zapobiega zawieszaniu dozowanego materiału, a także usprawnia pracę przy napełnianiu materiału. Każdy rozściełacz do słomy w standardzie posiada przystawkę (adapter) z dwoma zębami, służący do załadunku balotów, jak i szybkiego podpięcia maszyny. W zależności od potrzeb i wielkości danej hodowli, można dobrać takie paramenty maszyny, aby spełniała ona wszystkie oczekiwania rolnika. Dzięki swoje budowie sprawdza się zarówno w oborach przejazdowych, na głębokiej ściółce, wolno stanowiskowych, a także w kurnikach. Dużym udogodnieniem okazuje się zastosowanie, jako opcji dodatkowej, zaworu do regulacji prędkości taśmy i walców podających.

Nowoczesna konstrukcja ścielarek od doświadczonej firmy Grutech z Janowa, w województwie podlaskim, które właścicielem jest Krzysztof Grużewski, minimalizuje spadek słomy pod maszynę. Dzięki temu surowiec do ścielania czy kiszonka jako pożywienie nie marnuje się. Istnieje możliwość takiego wyposażenia maszyny, iż będzie możliwa praca ciągła, bez konieczności wysiadania do maszyny. Aby usprawnić pracę i uczynić ją nie tylko wydajną ale i komfortową rozściełacze są wyposażone w ramkę ogranicznikową, dzięki temu rozwijana jest taka ilość ściółki, jaka jest potrzebna, a każda bela jest spożytkowana do samego końca. W przypadku dużych gospodarstw produkcji roślinnej czy zwierzęcej, ścielarka jest przydatną maszyną, usprawniającą pracę, np. poprzez przyspieszenia wiosennego ścielenia słomy miedzy rzędami truskawek czy w każdej oborze, gdzie hodowane są zwierzęta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz