Materiał Partnera

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – jak pozyskać sprzęt i się nie zadłużyć?

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – jak pozyskać sprzęt i się nie zadłużyć?

Problemy finansowe są najczęstszym powodem sprzedaży oraz rozwiązania działalności gospodarczej. By tego uniknąć, warto od samego początku dbać o finanse i omijać kredyty oraz wydatki, które mogą zadłużać firmę. Zakupienie sprzętu na start jest jednak podstawą, dlatego warto skorzystać z dotacji oraz pomocnych usług, które pozwolą wystartować firmie bez zbędnych zobowiązań.

Dotacje unijne – dla kogo?

Jedną z bardzo opłacanych opcji jest uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej. By uzyskać dofinansowanie, najpierw należy zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, a następnie przedstawić swój biznesplan i postępować według uzyskanych wskazówek. Unia Europejska wspiera rozwój mikro i małych przedsiębiorców, oferując na start od kilku do nawet 40 tysięcy złotych. Kwota ta po spełnieniu określonych warunków jest bezzwrotna i pozwala nie tylko na pokrycie wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem działalności, ale również zakup niezbędnych sprzętów i materiałów potrzebnych do prawidłowego jej funkcjonowania.

Sprzęty używane

Dobrym sposobem na nienadwyrężanie finansów jest zakup sprzętów używanych. Należy jednak pamiętać, że mogą być one mocno wyeksploatowane i wadliwe. Najlepiej jest skorzystać z zakupu elektroniki, która ze względu na zarysowania lub uszkodzenia mechaniczne (nie mające wpływu na funkcjonowanie urządzenia) zostały wycofane ze sprzedaży. Po zakup sprzętów używanych najlepiej jest się wybrać z osobą, która zna się na danych urządzeniach i będzie mogła ocenić ich stan techniczny.

Analiza oraz doradztwo finansowe

Kiedy firma istnieje już jakiś czas na rynku, a zakup sprzętu nie jest pokrywany przez zyski z usług – coś poszło nie tak. Aby mieć pewność, że wszystkie finanse są rozdysponowywane w prawidłowy sposób, warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Doświadczony księgowy nie tylko przeanalizuje wydatki i przychody firmy, ale również pomoże we właściwym prowadzeniu rachunkowości. Doświadczonych specjalistów znajdzie się między innymi w biurze Secesja, które specjalizuje się w doradztwie finansowym na terenie Katowic.

Kredyt na start firmy – powinniśmy się go bać?

Zdarza się, że pozyskanie pieniędzy na start firmy jest konieczne. Nie każdy kredyt od razu oznacza zadłużenie. Jeśli przedsiębiorca ma problem z planowaniem wydatków w firmie, warto od samego początku nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, którego przedstawiciele udzielą pomocy na każdym etapie powstawania oraz rozwoju firmy i zapobiegną nieprawidłowemu rozdysponowaniu finansów uzyskanych z banku.   

Opracowanie:
Katowice, Kossak-Szczuckiej 15 lok. 1
tel. 517 921 047
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz