Artykuł sponsorowany

Rozpoczęcie budowy domu z zakładem usługowo-budowlanym Józefa Ciołka

Rozpoczęcie budowy domu z zakładem usługowo-budowlanym Józefa Ciołka

Budowa domu – jedno z największych marzeń każdej rodziny. Kiedy w końcu kwota oszczędności inwestorów pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych, każdy z nich chce jak najszybciej wbić przysłowiowy pierwszy szpadel. Warto jednak pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności trzeba wybrać działkę i odpowiednio ją przygotować. Dopiero potem doświadczona ekipa z zakładu usługowo-budowlanego Józefa Ciołka może rozpocząć swoją pracę.

Zanim wbijesz pierwszy szpadel – od czego zacząć budowę domu?

„Budowa” domu powinna zacząć się jeszcze wcześniej, niż wybór gruntu, na którym zostanie posadowiony budynek. W pierwszej kolejności należy określić swoje oczekiwania względem położenia działki, a także samego domu jednorodzinnego. Dopiero wtedy można zacząć zapoznawać się z ofertą nieruchomości gruntowych na sprzedaż, zwracając uwagę między innymi na plan zagospodarowania przestrzennego, ale również na to, czy działka ma pozwolenie na budowę oraz czy zostały doprowadzone do niej media. Dzięki temu jej przyszli właścicielu unikną konieczności dopełniania wielu formalności, a także szybciej będą mogli przystąpić do robót budowlanych. Inaczej mają się sprawy wtedy, kiedy inwestorzy mają już działkę, którą na przykład dostali w spadku – w takiej sytuacji kształt i wielkość bryły należy przede wszystkim dostosować do terenu.

Kiedy akt notarialny zostanie już podpisany, a projekt domu przygotowany, można w końcu przystąpić do przygotowania działki, Najpierw należy ogrodzić teren, a później wyrównać jego powierzchnię. W zależności od tego, czy w projekcie budynku znalazła się piwnica, specjaliści z zakładu usługowego robót sanitarnych i budowlanych Józefa Ciołka zajmą się wykonaniem podpiwniczenia lub od razu przejdą do budowy fundamentów. Później przychodzi pora na wzniesienie pierwszych ścian, przygotowanie stropów oraz schodów, jeśli budynek będzie piętrowy. Teraz można przejść do wykonania konstrukcji dachu i pokrycia go blachodachówką czy dachówą ceramiczną lub betonową. Po wstawieniu drzwi i okien można mówić o stanie surowym zamkniętym. I co dalej?

Jak wygląda wykończenie domu?

Następnym krokiem jest doprowadzenie budynku do stanu mieszkalnego. Koniecznie trzeba więc ocieplić dom, poprowadzić instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, wznieść ściany wewnętrzne, położyć tynki, doprowadzić kuchnię i łazienkę do stanu używalności, a w końcu położyć podłogi i pomalować ściany. W wykończeniu domu jednorodzinnego również może pomóc firma Józefa Ciołka z Warszawy, która od ponad dwudziestu lat świadczy kompleksowe usług w zakresie robót budowlanych, robót remontowych, a także wszelkich zadań związanych z instalacjami sanitarnymi. Dzięki pomocy tych fachowców inwestorzy mogą być pewni, że każdy etap budowy domu będzie solidny i terminowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz