Materiał Partnera

Różnorodność na rynkach hurtowych

Różnorodność na rynkach hurtowych

Kiedyś jadąc na hurt można było zaopatrzyć się głównie w warzywa i owoce oraz inne produkty spożywcze. Obecnie oferta targowisk hurtowych jest o wiele bogatsza i ciekawsza, i nie dotyczy tylko żywności. Możemy nabyć na nich środki czystości, niektóre artykuły gospodarstwa domowego, artykuły ogrodnicze i rolnicze, a nawet artykuły biurowe i papiernicze.

Co oferują targowiska hurtowe?

Podstawowym zadaniem rynków hurtowych jest sprzedaż towarów i artykułów dla firm związanych z handlem detalicznym. Idealnie sprawdzają się w aglomeracjach miejskich i dużych miastach, powoli przekształcając się w centra dystrybucji, które przez swoje działania marketingowe mają duży wpływ na rozwój całego regionu, tak jak Targpiast Sp. z o.o. z Wrocławia.  Aby ich oferta była bogata i dostosowana do potrzeb firm korzystających z ich usług, muszą zdobywać informacje dotyczące popytu i podaży produktów na określonym terenie.

Co zatem proponują nam rynki hurtowe? Oprócz produktów spożywczych takich jak owoce, warzywa, nabiał, ryby, mięsa i wędliny, firmy handlu detalicznego mogą nabyć  tu alkohol i papierosy, produkty rolnicze takie jak nasiona, sadzonki i nawozy, kwiaty. Sklepy papiernicze mogą zaopatrzyć się w artykuły piśmiennicze i papiernicze, drogerie w kosmetyki oraz środki czystości, a sklepy z ciuchami w odzież. Wiele targowisk oferuje także sprzedaż specjalistycznej chemii gospodarczej wykorzystywanej w gastronomii czy instytucjach użyteczności publicznej.

Coraz częściej w wielu miejscach spotkać można kawiarnie i punkty gastronomiczne w postaci małych barów albo food trucków oferujących ciepłe posiłki. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które by zaopatrzyć się w towar muszą przebyć szmat drogi.

Jak wyglądają współczesne targowiska hurtowe?

Najnowocześniejsze rynki hurtowe znajdują się w jednej wielkiej hali targowej albo kilku mniejszych, które podzielone są na poszczególne sektory, a te na ponumerowane stanowiska. Coraz rzadziej można spotkać miejsca sprzedaży hurtowej, odbywającej się pod gołym niebem. Hale te są odpowiednio wentylowane i klimatyzowane, zaopatrzone w lodówki i szafy chłodnicze, dzięki czemu produkty są odpowiednio przechowywane. Bardzo ważna jest obecność parkingów dla dostawców i dla odbiorców. Powinny być one odpowiednio oznaczone. Niezwykle istotne jest widoczne i prawidłowe oznakowanie dróg dojazdowych do targowiska oraz system dróg wewnętrznych, dzięki któremu można się bezpiecznie i sprawnie poruszać pomiędzy sektorami i stanowiskami.

By uatrakcyjnić swoją ofertę targowiska organizują różne ciekawe wydarzenia. Mogą to być warsztaty kulinarne z wykorzystaniem produktów sprzedawanych na terenie danego rynku, inauguracje otwarcia nowych sektorów handlowych czy różnego rodzaju festiwale (np. festiwal ziemniaka, czy festiwal dyni).

Opracowanie:
Wrocław, Obornicka 235-237
tel. 71 712 59 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz