Artykuł sponsorowany

Różnice pomiędzy koksem a węglem kamiennym

Różnice pomiędzy koksem a węglem kamiennym

Wybór najlepszego materiału opałowego nie jest prosty. Na rynku możemy znaleźć bowiem wiele różnych materiałów opałowych, które różnią się od siebie cechami i zastosowaniem. Najczęściej wybieranym materiałem opałowym jest węgiel kamienny, jednak koks również zyskuje na popularności. Każda z możliwości różni się od siebie, dlatego też wybierając najlepszy surowiec opałowy, powinniśmy poznać cechy każdego z tych materiałów.

Koks jako materiał opałowy

Koks jest materiałem opałowym, który pochodzi z węgla kamiennego. Uzyskuje się go po wygrzaniu węgla kamiennego do temperatury od 600 do 1200 stopni Celsjusza. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu uzyskiwany koks jest znacznie wyższej jakości niż węgiel kamienny, ponieważ usuwane są z niego ciecze, gazy i inne substancje zanieczyszczające. Koks jest materiałem cechującym się długim czasem spalania, zachowując tym samym cały czas wysoką temperaturę. Dzięki temu nie musimy się martwić ciągłymi pracami przy kotle. Warto również wspomnieć, że koks jest surowcem, który nie jest brudzące ani nie wytwarza dużych ilości kurzu. Podczas procesu spalania do atmosfery nie dostają się szkodliwe substancje, a więc jest to przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania budynku.

Cechy węgla kamiennego

Węgiel kamienny uznawany jest za bardziej kaloryczny i zawiera od 75%, aż do 95% czystego węgla. Oznacza to, że jest to materiał wydajny, a także niedrogi, dzięki czemu niewielkim kosztem możemy ogrzać budynek. Jeżeli posiadamy dobrej jakości piec, możemy być pewni, że spalanie węgla będzie bardziej efektywne, a do atmosfery dostanie się mniej zanieczyszczeń. Dzięki temu przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza. Dla porównania węgiel brunatny nie spala się tak dobrze jak węgiel kamienny, a co za tym idzie ma także mniejszą efektywność grzewczą, więc jest gorszym materiałem opałowym. Wszystkie parametry węgla kamiennego sprawiają, że jest to wciąż jeden z najczęściej wybieranych materiałów grzewczych.

Zaufany dostawca to podstawa

Jak wiadomo, na rynku możemy trafić na różnej jakości materiały opałowe. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę, w jakie surowce inwestujemy i wybierać wyłącznie sprawdzonych dostawców takich jak Martom ZHU Skład opału, Węgiel, Ekogroszek. Jednostka już od wielu lat zajmuje się sprzedażą materiałów opałowych, dlatego też pozyskuje je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Szeroka oferta sprawia, że każdy z klientów znajdzie odpowiedni surowiec dostosowane do swoich potrzeb w atrakcyjnej cenie. Warto nadmienić, że węgiel sprzedawany przez jednostkę  jest surowcem krajowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz