Artykuł sponsorowany

Rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego przez biuro rachunkowe Wini

Rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego przez biuro rachunkowe Wini

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to forma opodatkowania, w ramach której podatek rozlicza się od przychodu osiągniętego przez właściciela działalności, nie uwzględnia się natomiast jego kosztów. Aby skorzystać z tej metody konieczne jest prowadzenie szczegółowej ewidencji. Należy dołączać do niej każdą sprzedaż przeprowadzoną w ramach działalności. Jak pomoże w tym zakresie biuro rachunkowe Wini?

Czy istnieje limit przychodów dla wyboru ryczałtu?

Głównym wyznacznikiem podmiotów, które mogą wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, jest dochód uzyskany w danym roku obrotowym. Nie może one przekraczać równowartości 2 milionów euro w walucie polskiej. Jak wyjaśniają specjaliści z biura rachunkowego Wini, jeśli właściciel prowadził firmę sam, limit ten dotyczy całkowitej sumy przychodów z działalności gospodarczej w danym roku. Jeżeli natomiast wybór ryczałtu ewidencjonowanego rozważa się dla działalności w formie spółki, wskazana suma dotyczy sumy przychodów osiągniętych przez wszystkich wspólników tej spółki.

Przy prowadzeniu ewidencji wpływów i wydatków można skorzystać z usług biura rachunkowego Wini. Doradztwo księgowo-podatkowe w połączeniu z kompletnymi usługami w zakresie rozliczania przedsiębiorstwa to duże udogodnienie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. W ten sposób można skupić się na rozszerzaniu oferty czy wprowadzaniu nowych jej elementów na rynek, a kwestie rachunkowe pozostawić doświadczonym księgowym.

Kto może skorzystać opodatkowania w formie ryczałtu?

Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania można zarządzić już podczas rejestrowania działalności w CEIDG. Mogą tego dokonać również osoby prowadzące już firmę. Zarówno nowi przedsiębiorcy, jak i ci istniejący już na rynku, mogą w tym zakresie skorzystać z pomocy biura rachunkowego Wini. Doświadczeni księgowi profesjonalnie i sprawnie zmienią sposób opodatkowania, a następnie zadbają o poprawne prowadzenie księgi działalności.

Sposobność ryczałtowania dotyczy więc: wspólników spółki cywilnej osób fizycznych, wspólników przedsiębiorstwa w spadku, wspólników spółki jawnej osób fizycznych a także przedsiębiorstw w spadku. Ponadto z tej metody rozliczania podatku skorzystać mogą osoby fizyczne wynajmujące lub wydzierżawiające nieruchomości poza prowadzoną działalnością gospodarczą oraz osoby, które sprzedają przetworzone produkty rolne pochodzące z własnych upraw, chowu lub hodowli. Wszelkie wątpliwości w zakresie rozliczania firmy przez ryczałt ewidencjonowany rozwieją księgowi z biura rachunkowego Wini, którzy zajmą się też kompleksowym prowadzeniem ewidencji z tym związanej.

Opracowanie:
Rumia, Gdańska 53 lok. 3
tel. 692 745 634
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz