Materiał Partnera

Rozbudowana oferta skupu surowców wtórnych Kormet

Rozbudowana oferta skupu surowców wtórnych Kormet

Surowce wtórne – jak sama nazwa wskazuje – mogą być z powodzeniem poddawane recyklingowi. Ich ponowne przetworzenie jest procesem przyjaznym środowisku i wpływającym na ograniczenie jego zanieczyszczania. Warto zatem zwrócić uwagę na otaczające nas wyroby i w przypadku ich zużycia zdecydować się na sprzedaż do skupu. Jednym z tego typu punktów jest Kormet – co konkretnie przyjmuje?

Makulatura i nie tylko

Podstawowym materiałem przyjmowanym przez skup surowców wtórnych Kormet jest makulatura. To przede wszystkim gazety, ale też książki, ulotki, czasopisma czy wiele innych wyrobów papierniczych. Do makulatury zaliczają się również opakowania kartonowe i tektura falista wykorzystywana niezwykle szeroko – każdy typ przyjmie skup Kormet, oferując swoim klientom atrakcyjne ceny. Zakład ten przyjmuje jednak nie tylko makulaturę. Jego rozbudowana oferta obejmuje też materiały z tworzyw sztucznych.

Zaliczyć do nich można folie LDPE/PP, które stosuje się jako opakowania do wielu produktów. Okazuje się, że mogą być one poddane recyklingowi i tym samym wykorzystane do ponownego użytku. Zarówno materiały z LDPE i PP przyjmie skup surowców wtórnych Kormet. Szeroka oferta tego zakładu umożliwia zbycie sporej ilości niepotrzebnych już wyrobów, w tym także tworzyw określanych jako twarde czy plastikowych nakrętek po napojach. Jakie jeszcze materiały przyjmuje skup Kormet?

Skup wszelkich surowców wtórnych

Jak się okazuje, w zakładzie Kormet można również z powodzeniem oddać złom. Elementy tego typu nadają się przeważnie do ponownego przetworzenia, co znacząco ogranicza zanieczyszczenie nimi środowiska. Kormet skupuje od swoich klientów zarówno złom stalowy, jak i złom żeliwa. Do przyjmowanych materiałów zaliczyć można także metale kolorowe. W tym zakresie recykling oferuje wiele możliwości – przetwarzanie powtórne dotyczy bowiem m.in. elementów miedzianych, wykonanych z mosiądzu, aluminium, ołowiu czy cynku. Popularnymi wyrobami oddawanymi do skupów takich jak Kormet są też węgliki spiekane czy stal nierdzewna.

Warto wspomnieć również o możliwości sprzedaży starych akumulatorów do skupu Kormet. Obecnie ze względu na przepisy jest to usługa niedostępna w wielu zakładach tego typu. Kormet dzięki swojemu profesjonalizmowi uzyskał niezbędne zezwolenia do przyjmowania akumulatorów ołowiowych oraz żelowych. Jest to zatem skup surowców wtórnych dysponujący rozbudowaną ofertą przyjmowanych wyrobów, dlatego warto skorzystać z jego usług i nie tylko pozbyć się niepotrzebnych materiałów, ale i zadbać o środowisko.

Opracowanie:
Łódź, Pietrusińskiego 15
tel. 502 531 550
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz