Materiał Partnera

Rowerowy zawrót głowy, czyli od składaka do BMX-a

Rowerowy zawrót głowy, czyli od składaka do BMX-a

Pragnienie posiadania własnego roweru pojawia się zwykle już u małego dziecka, a ci, którzy pokochają ten sposób rekreacji, pozostają mu wierni przez całe życie. Osoby uwielbiające dwa kółka przykładają dużą wagę do stanu swojego sprzętu, dlatego dobierają ten najlepszy, a potem starannie o niego dbają i dokładnie konserwują, żeby służył im jak najdłużej.

Dobry rower tylko z salonu

Rynek rowerowy jest obecnie bardzo bogaty, a wchodząc do pierwszego lepszego sklepu ze sprzętem sportowym, a nawet do hipermarketu można w nim znaleźć dziesiątki modeli tych produktów. Ilość nie oznacza jednak jakości. Dlatego osoby, które chcą mieć gwarancję dobrego wyboru powinny odwiedzić profesjonalny sklep rowerowy. Kupiony w takiej placówce rower to przede wszystkim produkt znanej marki – wykonany z dbałością o każdy detal, co gwarantuje trwałość oraz komfort jazdy. Większość oferowanych w rowerowych salonach marek to te znane na świecie, sprawdzone pod kątem jakości i trwałości, a także wygody użytkowania. Wybierając rower jednej z takich marek, można w tym samym sklepie dokonywać systematycznego zakupu części zamiennych czy dodatkowych akcesoriów.

Rowery rodzinne, miejskie i dla wyczynowców

Podstawowym problemem, z jakim spotyka się potencjalny klient salonu rowerowego, takiego jak Rowmot. PHU, jest podjęcie decyzji o tym, jaki typ roweru najlepiej spełni jego oczekiwania. Pół wieku temu, w nie tak dawno minionej epoce, dostępne w sklepach dwukołowce można było podzielić na trzy, może cztery typy. Kolarki, składaki, rowery damskie lub dziecięce nie pozostawiały zbyt dużego pola wyboru. Obecnie nie tylko wzrosła liczba pojazdów w sklepach, ale też pojawiło się znacznie większe zróżnicowanie. Jego zaletą jest z pewnością o wiele lepsze dostosowanie konstrukcji dwukołowca do przypisanych mu zadań. Właściwe opony, kształt ramy, siodełka czy kierownicy mają ogromny wpływ na sposób jazdy, zarówno na prostej drodze, jak i w terenie.

Liczba kategorii rowerów jest spora, a dodatkowo występuje jeszcze podział na podklasy. Przykładem są modele górskie, znane jako MTB, wśród których wyróżnia się podklasy: ATB, XC, DH, FR, Enduro czy Triall/All Mountain. Zależnie od typu jednoślady umożliwiają zarówno jazdę codzienną o charakterze turystycznym (ATB), jak i podjeżdżanie na wzniesienia (FR). Ogólny podział jednośladów (w odróżnieniu od rowerów dwuśladowych) pozwala wyróżnić między innymi:

  • rowery górskie MTB,
  •  rowery szosowe,
  • rowery torowe,
  • rowery przełajowe,
  • rowery trekkingowe,
  • rowery fitness,
  • rowery miejskie,
  • Fatbike,
  • BMX.

Rowery w polskiej kulturze turystycznej

Rowery stają się powoli nieodłącznym elementem życia wielu Polaków. Daleko nam jeszcze do Holandii, gdzie w ruchu ulicznym ponad 50% stanowią posiadacze dwóch kółek, a w małych miasteczkach trudno znaleźć miejsce na parkingu rowerowym. Pomimo to i w naszym kraju pojawia się coraz więcej ścieżek, miejsc do jazdy rekreacyjnej oraz terenów do treningów na BMX. Profesjonalny sklep rowerowy Rowmot oraz dziesiątki innych tego typu placówek dostarczą odpowiedni sprzęt każdemu, kto zechce rozpocząć przygodę z aktywną turystyką rowerową albo spróbować swoich sił w jeździe wyczynowej. Szeroka gama asortymentowa jest dostępna w sklepach stacjonarnych, a dla osób z odleglejszych rejonów swoje usługi świadczą liczne sklepy internetowe.

Opracowanie:
Kozienice, Sportowa 2
tel. 48 382 00 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz