Materiał Partnera

Rower – najlepszy środek transportu na ciepłe dni

Rower – najlepszy środek transportu na ciepłe dni

Najwytrwalsi rowerzyści pedałują nawet w lodowatym jesiennym deszczu. Jednak większość z nas rower jesienią chowa do garażu i wyciąga go dopiero w pierwszych dniach wiosny. Zanim ruszymy na pierwszą przejażdżkę w tym sezonie, naszemu bicyklowi przyda się przegląd.

Zamiast auta

Jeśli mieszkamy w mieście, rower z powodzeniem zastąpi nam samochód. Na lato to idealne rozwiązanie. Na rowerze nie utkniemy w korku, nie będziemy mieć problemów z parkowaniem i zapewnimy naszemu organizmowi trochę zdrowego ruchu, nawet jeśli po pracy brakuje nam czasu na aktywność sportową. Dobry nowoczesny rower może być bardzo wygodnym pojazdem. Jest zdrowy dla nas i dla środowiska. Te dwa kółka to naprawdę najlepszy wybór. Jeśli boimy się deszczu, spójrzmy na Holendrów – oni rowerami pokonują drogę do pracy, czasem oddalonej nawet o kilka ładnych kilometrów, przez cały rok. Żeby rowerem dobrze się jeździło, musi być w dobrym stanie technicznym. Dlatego bardzo ważne są regularne przeglądy.

Zanim ruszysz w trasę

Jeśli całą zimę nasz rower spędził w garażu, wiosną, przed pierwszą ważną wycieczką, warto wybrać się do serwisu rowerowego Turbike Serwis Rowerowy. Tam nasz dwukołowiec zostanie dokładnie sprawdzony przez fachowców. Poza rutynową kontrolą stanu pojazdu rower zostanie dokładnie wyczyszczony i nasmarowany. Zlikwidowane zostaną też drobne usterki, takie jak luzy poszczególnych elementów pojazdu. W ramach przeglądu wykonana też zostanie usługa centrowania kół. Na czas wykonywania przeglądu i ewentualnych napraw dostaniemy rower zastępczy – nie musimy więc rezygnować z przejażdżek na dwóch kółkach nawet na chwilę. Firma prowadzi także sklep – znajdziemy tu nowoczesne rowery i przydatne akcesoria.

Na dalsze podróże

Skoro nasza rower jest już w pełni sprawny, warto zabrać go ze sobą na dalszą podróż. Majówkę rzadko spędzamy w mieście. Planując kilkudniowy wypad, warto pomyśleć o tym, jak zabrać ze sobą ulubiony jednoślad. Wypożyczanie rowerów na miejscu, kiedy w domu czekają gotowe do drogi dwa kółka, nie ma sensu. Lepiej zabrać sprzęt ze sobą. Przewożenie rowerów samochodem wymaga specjalnego bagażnika. To dość kosztowny sprzęt, ale przecież nie musimy go od razu kupować na pojedynczy wyjazd. Bagażnik na rowery można wypożyczyć od wspomnianej już firmy Turbike. C. Wasilewski. Do wyboru mamy bagażnik na hak na trzy rowery, bagażnik bazowy, który mocuje się do relingów oraz uchwyt nożycowy na hak na dwa rowery. Koszt wypożyczenia takiego bagażnika jest niewielki, a pozwala nam cieszyć się przejażdżkami rowerowymi gdziekolwiek jesteśmy. To idealne rozwiązanie na majówkę. Jeśli nasz rower nie jest jeszcze gotowy na wiosnę, koniecznie o niego zadbajmy – sezon już trwa!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz