Artykuł sponsorowany

Rom-Bud – profesjonalny skup złomu

Rom-Bud – profesjonalny skup złomu

Na całym świecie istnieje wiele, rozmaitych wyrobów oraz elementów uznawanych powszechnie za złom. Zdarza się, iż bardzo często zalegają one w naszych piwnicach i garażach. Są to oczywiście produkty wytwarzane z różnych gatunków metali, których skupem zajmuje się między innymi firma Rom-Bud. W naszym artykule postaramy się nieco charakterystykę poszczególnych typów złomu. Zapraszamy.

Czym jest złom i jakie są jego rodzaje?

Złom to ogólna nazwa odpadów metalowych poddawanych recyklingowi. Proces ten dotyczy ponownego przetworzenia go oraz wykorzystania w procesach produkcyjnych. Jak mówi nam też specjalista z firmy Rom-Bud:

Jednym z najbardziej znanych rodzajów odpadów metalowych jest złom stalowy. Jak sama nazwa wskazuje, składa się on w znacznej części ze stali, a jego domieszką w niewielkim procencie jest węgiel. W branży dzieli się go na tak zwany złom wsadowy i niewsadowy.

Kolejną bardzo popularną kategorią złomu stanowi złom metali kolorowych często określany także nieżelazny. W tym przypadku rzecz dotyczy odpadów wytwarzanych między innymi z miedzi, cynku oraz aluminium, a także ich stopów takich jak brąz czy mosiądz. Istnieje również złom stopowy, czyli z żelazem lub dodatkiem innych metali.

Dlaczego warto oddać złom do firmy Rom-Bud?

Jednym z najbardziej godnych zaufania miejsc zajmujących się odbiorem złomu jest skup złomu Rom-Bud z Radomia. Firma ta istnieje na rynku od 2000 roku, a jej właściciel to Roman Sokołowski. Przedsiębiorstwo to prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju, posiadając także filie w kilku województwach.

Z kolei pracownicy firmy firm Rom-Bud posiadają wieloletnie doświadczenie branżowe oraz wszelkie, niezbędne pozwolenia, dzięki którym mogą gromadzić, składować oraz transportować złom. Jak widać, ze z tego rodzaju surowcami możemy mieć do czynienia każdym kroku. Metal jest bowiem wykorzystywany do wytwarzania różnych elementów oraz produktów, z których korzystamy na co dzień. W trosce o nasze środowisko naturalne warto wszelkie tego typu odpady oddawać na złom.

Opracowanie:
Radom, Rodziny Ziętalów 5 lok. 5
tel. 513 452 866
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz