Materiał Partnera

Rolety, żaluzje, a może markizy – co sprawdzi się najlepiej?

Rolety, żaluzje, a może markizy – co sprawdzi się najlepiej?

Rolety, żaluzje i markizy stanowią doskonałą ochronę przed słońcem. Warto podkreślić, że obecnie na rynku istnieje wielu producentów, którzy nie tylko gwarantują produkty wysokiej jakości, ale również oferują wiele rodzajów, które można dopasować do estetyki wnętrza i potrzeb. Kiedy lepiej sprawdzą się rolety, a kiedy żaluzje lub markizy? Dowiedz się, osłony okienne będą odpowiednie do mieszkania, biura lub innych pomieszczeń.

Jakie rolety wybrać? – rodzaje i charakterystyka

Rolety to najpopularniejsze osłony okienne, które gwarantują skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a dodatkowo cechuje je wielość rodzajów i ponadprzeciętna estetyka. W ofertach wielu producentów można spotkać np. rolety panel track, czyli żaluzje panelowe, które zakrywają duże powierzchnie okna. Mogą być wykonane z materiału, z tkanin typu woven paper bądź sznurków i zawsze poruszają się po wielotorowej szynie. Innym rozwiązaniem są żaluzje wolnowiszące, które cenione są za łatwość montażu oraz stosowania. Tego typu żaluzje mogą być montowane w systemie MINI, który wymaga zastosowania zaczepów na ramie okiennej. Inne rodzaje to m.in. rolety w zabudowie, rzymskie, dachowe, plisowane, rolety dzień-noc oraz w zabudowie kasetowej.

Kiedy warto zdecydować się na żaluzje? – żaluzje pionowe i poziome

Innym rozwiązaniem są żaluzje, które mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W pomieszczeniach, zależnie od ich przeznaczenia (mieszkanie, biuro, hol itp.) montowane są żaluzje poziome, które zazwyczaj wykonane są z aluminiowych listków połączonych sznurkami. Dzięki nim możliwe jest dowolne ustawienie listków, przez co można całkowicie zaciemnić pomieszczenie, kierować światło pod dowolnym kątem bądź całkowicie odsłonić okno. Bardziej dekoracyjne są pionowe żaluzje drewniane, które stanowią istotny element aranżacji. Można także zdecydować się na żaluzje plisowane, w których z kolei istnieje możliwość wyboru nie tylko materiału, ale także nietypowego kształtu zasłonięcia okna. Innym rodzajem są żaluzje pionowe VERTICALE, które stosuje się na dużych powierzchniach szklanych np. w pomieszczeniach biurowych.

Markizy – skuteczna ochrona przed słońcem

Markizy (np. z firmy Roltar z Tarnowa) sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zewnętrzna ochrona przed promieniami słonecznymi. Warto również podkreślić, że ich niewątpliwą zaletą jest estetyczny wygląd. Markizy tarasowe i balkonowe kojarzą się z włoskimi wakacjami lub francuską elegancją, dzięki temu idealnie wpisują się w trendy aranżacyjne nowoczesnych tarasów bądź balkonów. Kolejną ich zaletą jest także trwałość materiału – zazwyczaj są wykonane z poliestru, który dodatkowo pokrywa się lakierem akrylowym, przez co chronią nie tylko przed słońcem, ale również deszczem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz